Orbán Viktor: az európai baloldal és a brüsszeli bürokraták ma együtt büntetik Magyarországot

Az európai baloldal és a brüsszeli bürokraták ma együtt büntetik Magyarországot, mert nem engedjük be a migránsokat, mert megvédjük Európát - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a Matteo Salvini vezette Liga nagygyűlésén, a lombardiai Pontidában.

A magyar kormányfő, aki a nagygyűlés díszvendégeként szólalt fel több más európai jobboldali politikus mellett hangsúlyozta: Magyarország 200 millió euró büntetést kapott, minden nap egymillió eurót fizet, mert nem engedi be a migránsokat. "Ez szégyen, ez Brüsszel szégyene" - fogalmazott.

Hozzátette azonban: ha tovább büntetnek bennünket, akkor a migránsokat Budapestről Brüsszelbe fogjuk szállítani. "Ha migránsokat akarnak, meg fogják kapni" - jelentette ki.

Olaszország erős, nagy és gazdag ország, ha mi meg tudtuk csinálni, ti is meg tudjátok. Ne higgyétek, hogy ez lehetetlen, ez lehetséges, mi, magyarok vagyunk az élő példa. Legyetek elszántak, bátrak, és kövessétek az olyan nagyszerű vezetőket, mint Matteo Salvini! - buzdította a gyűlés résztvevőit Orbán Viktor.

MTI/Fotók: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Kapcsolódó tartalmak:

Orbán Viktor: az olasz és a magyar két szabadságharcos nép, amely sohasem engedi át országát idegeneknek!

Orbán Viktor: Magyarország 14 éve sikeresen harcol a nemzetközi baloldal ellen

2024. október 06. 14:55
A Fidesz kommunikációs igazgatója legújabb Facebook-bejegyzésében élesen bírálta a baloldalt, amiért szerinte alapta...
A rendőrségi jelentés szerint Vályi István is részt vett a Szőlő utcai ügyet elferdíteni kívánó politikai akcióban.
A brüsszeli bürokraták ki akarják vezetni a rezsicsökkentést, és azt akarják, hogy az emberek piaci árat fizessenek ...
Lázár János először szólalt meg Szabó Zsolt rendőrkapitány tragikus halálával kapcsolatban. A miniszter szerint mélt...
Horváth Éva jól van! Őszintén mosolyog, le van fogyva, járni még nem tud, de tele van tervekkel. Éva olyan súlyos mo...
family
HORRORBALESET - Ketten haltak meg Karcagnál, amikor az autó - amiben ültek - előzés közben frontálisan egy kamionnak...
Nem csitul a káosz Laár András körül. Ezúttal a humorista fia borította a bilit. Azt állítja, hogy apja teljesen elm...
family
Kis gorilla született a cincinatti állatkertben, az Egyesült Államokban!
Elvégezték az ezredik robot mellkassebészeti beavatkozást az Országos Onkológiai Intézet Mellkasi Központjában. Az i...