Orbán Viktor a legalkalmasabb kormányfőnek

A magyarok 49 százaléka Orbán Viktort tartja a legalkalmasabbnak arra, hogy Magyarország miniszterelnöke legyen.

Mint írják, a kormányfő a jelölti versenyben utcahosszal vezet, hiszen a személye iránti bizalom közel négyszer akkora, mint a DK, hétszer akkora, mint a Mi Hazánk és nyolcszor akkora, mint a Momentum vezetője iránt.

A Nézőpont Intézet felmérése alapján a képzeletbeli dobogó második fokára a DK-s Dobrev Klára került, aki a választók mindössze 13 százalékának tudta elnyerni a bizalmát. A harmadik helyen Toroczkai László szerepel, akit a választók hét százaléka tart a legalkalmasabbnak a feladatra. Vele szinte holtversenyben van Donáth Anna a hatszázalékos eredményével, akinek a visszatérése egyelőre sikertelen, hiszen támogatói köre a felét sem éri el Dobrevének. Közel annyian gondolják úgy, hogy egyikük sem a legalkalmasabb jelölt – 11 százalék –, mint amennyien Dobrevet választották, a tanácstalanok aránya pedig annál is nagyobb, mint amennyien Donáthra adnák a voksukat.

Fotó: Nézőpont Intézet

Az évek óta fennálló ellenzékváltó hangulat újabb bizonyítéka, hogy a potenciális baloldali szavazók több mint egynegyede, 27 százaléka nem tud választani a jelenlegi ellenzéki ajánlat közül.

Kifejezetten rossz eredmény a visszatérő Donáth Anna számára, hogy tíz baloldali szavazóból mindössze egyet – 12 százalék – tudott eddig maga mellé állítani, míg elsődleges konkurenciája, Dobrev Klára ugyanennek a baloldali választói közönségnek több mint egyharmadát, ami 37 százaléknak felel meg. Vagyis a baloldali jelöltek továbbra sem elsősorban Orbán Viktor, hanem egymás kihívói – állapítja meg a Nézőpont Intézet.

Mint ismert, az elmúlt hetekben az ellenzék több vezetője, Toroczkai László, Donáth Anna és Dobrev Klára, hétvégén pedig Orbán Viktor is megtartotta évértékelő beszédét. A Nézőpont Intézet a reprezentatív kutatásában arra volt kíváncsi, hogy a jelenlegi politikai választékból kit tartanak a magyarok a legalkalmasabbnak Magyarország miniszterelnökének.

Címlapfotó: MTI/Koszticsák Szilárd/Forrás: Magyar Nemzet

2023. február 20. 09:22
Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán reagált csütörtökön a Tisza adóemelési terveit leleleplező videóra.
A Tisza-gyűlés 80 százaléka megszavazta a Tisza-adót, Tarr Zoltán bólogat, de szerinte most nem lehet róla beszélni....
Autókon élte ki szexuális vágyait a perverz férfi.
Fürdőzők fedezték fel a halott nő testét a Balatonban.
Egy 50 kilométer hosszú szakaszon jelentősen odaléphetünk a kocsinknak.
Milyen kihívásoktól félnek a legjobban és ki lesz szerintük a legnagyobb ellenfél a kalandban? Elindult a visszaszám...
family
Ők voltak a 2000-es évek egyik legnagyobb durranása, máig nincs olyan házibuli, ahol ne szólalnának meg a V-Tech iko...
family
ÉLETFOGYTIGLAN - Vascsővel verte halálra a feleségét, majd megfojtotta két és fél éves kislányát az albertirsai csal...
Vashiány, gyengeség, vitaminhiány, fogyás, vérszegénység... Nincs jól Pásztor Erzsi, akit azért kerestünk föl csütör...
family