Orbán-Abascal találkozó: a legkeményebb fellépésre van szükség az illegális bevándorlás ellen

Az illegális migráció elleni küzdelemről tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban Santiago Abascallal, a VOX párt elnökével, a spanyol képviselőház tagjával - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke pénteken.


A felek megállapították: Magyarországra és Spanyolországra is komoly veszélyt jelent a migrációs válság, ami ellen az államoknak a lehető legkeményebb eszközökkel kell vagy kellene fellépniük. Európát meg kell védeni - szögezték le, hozzátéve: engedély nélkül senkit sem lenne szabad beengedni az EU területére.

Santiago Abascal arról is beszélt, hogy a spanyol baloldal nemrég már állampolgárságot is adott a migránsoknak, ami igen veszélyes döntés. Orbán Viktor ezzel kapcsolatban elmondta: Magyarország ilyesmit soha sem szavazna meg.

MTI/Fotók: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

2024. április 26. 11:15
Imával eltűnt platina, agyregeneráció és démonűzés – így próbálja bizonyítani csodatevő képességeit Látó János, Juhá...
Közösségi oldalán elemezte a Tisza konferenciáját az egészségügyi államtitkár.
Nagy István agrárminiszter élesen bírálta a Tisza Párt alelnökének kijelentéseit. Tarr Zoltán egy politikai rendezvé...
Maga Magyar Péter ismerte be, hogy adóemelésre készülnek – hívta fel a figyelmet az Ellenpont. A blog kiszúrt egy ta...
Pörög a fogyókúrás injekciók fekete piaca. Ami ilyen sokakat érdekel, azt kvázi azonnal illegálisan is terjeszteni k...
family
Hatalmas bulira készülnek Tiszakécskén, vasárnap érkezik ugyanis a Zeneexpressz a Dél-Alföldre. A Szerencsekoncertek...
Kötélpálya, csúszda és fitneszpark is van azon az új játszótéren, amit szombaton adtak át Budakeszin a családoknak. ...
Békés vonulással álltak ki a családi értékek mellett Pécsett ahol a tiltás ellenére is megtartották a Pride felvonul...
A Tisza Párt elnöke nem először lépett föl agresszívan az állami szervekkel szemben, de számos alkalommal a róla tud...