
Mráz Ágoston Sámuel: Egy ilyen helyzetben megnő a stabilitás iránti vágy
Az osztrák elnök, Alexander Van der Bellen október 9-i újraválasztását követően első hivatalos külföldi vendégeként fogadja a magyar államfőt.
A magyar köztársasági elnököt katonai tiszteletadással köszöntik, majd a két államfő négyszemközti és plenáris tárgyalásokat folytat, amit közös sajtókonferencia követ. Az államfői találkozó különösen fontos, hiszen az utolsó magyar-osztrák elnöki találkozóra 2019-ben került sor, amikor Áder János tett hivatalos látogatást az osztrák államfőnél.

Fotó: Facebook/Novák Katalin
A látogatásnak külön súlyt ad, hogy arra Van der Bellen október 9-én történt újraválasztása után két és fél héttel kerül sor, a magyar-osztrák kapcsolatok és magasszintű találkozások dinamizálódásának időszakában.
Július 28-án Orbán Viktor miniszterelnök látogatott Bécsbe Nehammer kancellár meghívására, valamint október 3-án Nehammer látogatott Budapestre a magyar-osztrák-szerb csúcstalálkozóra.

Fotó: Facebook/Alexander Van der Bellen
A két szomszédos ország között számos ponton szoros az együttműködés, hiszen Ausztria Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere, illetve Ausztria az egyik legnagyobb tőkebefektető hazánkban.

Mráz Ágoston Sámuel: Egy ilyen helyzetben megnő a stabilitás iránti vágy

Ezt jelenti a gyakorlatban a terrorfenyegetettségi szint emelése + videó

Összenő, ami összetartozik: Magyar Péter ukrán kém barátja Karácsony Gerggellyel és több ellenzéki politikussal is jó barátságot ápol

Menczer Tamás: A Tisza Párt háborúba vinné Magyarországot + videó

Lemondott Szentmártonkáta alpolgármestere, miután a Facebookon nőveréssel vádolták meg

Orbán Balázs: Le fogjuk tolni a Tisza–Kijev–Brüsszel-tengelyt a pályáról

Még jó, hogy a Tisza Párt biztonságpolitikai szakértője szerint nincs háború

Miközben több fronton háború dúl, Magyar Péterék szerint ez továbbra is csak fideszes propaganda

Szijjártó Péter: Követeljük az ukránoktól, hogy azonnal indítsák újra az olajszállítást a Barátság kőolajvezetéken

Orbán Balázs: Az iráni konfliktus közvetett veszélyt jelent Magyarországra

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb háború rázza meg a világot

Itt a nagy lebukás: hazudott a Medián, és nem is tagadják