
Koncz Zsófia: sosem látott mértékű támogatást biztosítanak a gyermeket vállaló pároknak
A Manfred Weber által elnökölt Európai Néppárt (EPP) megint beszólt a magyar politikusoknak, élen Orbán Viktor miniszterelnöknek azzal, hogy a közösségi oldalán arra biztatja szimpatizánsait, hogy „élesszék újra Magyarország európai jövőjét”. Mindezt teszik úgy, hogy a posztba egy piros, fehér, zöld színű zászlót a kezében tartó kislányról készült fotót posztoltak. Weberéknek nem ez az első hasonló megnyilvánulásuk: nemrég egy képen egy piros háttérből kifelé sétáló Orbán-képen látható az a felirat, hogy „Time to go.”, vagyis „Ideje távozni.” - írta az Index.
Manfred Weberék az X-en egy magyar zászlót a kezében tartó kislánnyal üzenték: „Élesszük újra Magyarország európai jövőjét!” – vette észre az atv.hu.
A magyarok megérdemelnek egy jó vezetést. Vezetést, amely küzd a korrupció ellen. Olyan vezetést, amelyik visszahozza őket Európába
– írta az Európai Néppárt (EPP), hozzátéve: „Magyarország megérdemli, hogy az EU szívében legyen.”
Mindez azt követően történt, hogy Manfred Weberék éppen egy hete hétfőn tettek közzé egy olyan képes posztot a Facebookon, amin Orbán Viktor egy piros háttéren sétál kifelé, mögötte pedig az a felirat olvasható, hogy „Time to go.”, vagyis „Ideje távozni.”.
Manfred Weber már korábban is többször kritizálta többek között a magyar kormány Ukrajna-politikáját, Orbán Viktor békemisszióját, a magyarországi korrupciós helyzetet, valamint megjegyezte azt is, hogy százezrek vándoroltak ki Magyarországról. Manfred Weber kijelentette, hogy nem fogják engedni az Európai Unió működésének akadályozását. A vitáról szóló részletes beszámolónk itt olvasható.
Orbán Viktor miniszterelnök viszont úgy véli, hogy az Európai Néppárt egy magyaroknak rossz Európát képzel el. Szintet léptek a parlamenti vitán, azzal, hogy a strassbourgi plenáris vitán a Tisza Párt vezetőjét, Magyar Pétert nevezte a jövőnek, a miniszterelnököt pedig a múltnak – magyarázta meglátásait pénteken a Kossuth rádióban adott nagyinterjújában, aki szerint a Néppárt célja az, hogy a magyarok engedjék be a migránsokat, lépjenek be a háborúba, szüntessék meg a gyerekvédelmi rendszert, és hogy a kormány ne adóztassa a multikat.
Orbán Viktor elmondta, ha a háború marad, akkor „a terveink a fiókban maradnak, mert egy háború idején nem ilyen gazdaságpolitikára van szükség”. Imádkozunk Trump győzelméért – jelentette ki. A másik akadályozó tényezőként a migrációt emelte ki, amitől – mint mondta – meg kell védeni az országot.
Az olyan országokban, ahol be kell őket engedni, ott nem lehet azt a gazdaságpolitikát folytatni, amire mi készülünk. Most büntetnek bennünket Brüsszelből, de az még mindig kisebb pénzügyi teher, mint ami akkor jönne, ha beengednénk őket
– vélekedett a kormányfő.
Orbán Viktor ezentúl azzal vádolta meg Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét és Manfred Webert , az Európai Néppárt elnökét, hogy kormányváltást akarnak Magyarországon, mivel a plenáris vitán a Tisza Párt vezetőjét, Magyar Pétert nevezte a jövőnek, a miniszterelnököt pedig a múltnak.
Címlapfotó: Európai Néppárt EP-képviselőcsoportja/Facebook

Koncz Zsófia: sosem látott mértékű támogatást biztosítanak a gyermeket vállaló pároknak

Szentkirályi: A háromgyermekes anyák meg is dolgoznak azért, hogy adómentességet kapjanak

Menczer: Szájkosarat kaptak a tiszás jelöltek Magyar Pétertől

Lázár: Oda öntik a pénzt, hogy ellophassák, ide meg nem adják azt se, ami jogosan jár

Kocsis Máté bemutatta, szerinte milyen Magyar Péter valódi arca

Brüsszel szerint az ukrán háborús maffia nem gátolja, hanem segíti Ukrajna uniós tagságát

Szijjártó Péter: nem engedjük, hogy a magyar emberek pénzét Ukrajnába küldjék egy korrupt rezsim finanszírozására

Orbán Viktor: Hogyan lehet kimaradni a háborúból?

Schiffer András: Magyar Péter nem a jogállamot védi, hanem személyeskedik

Már az ellenzéki Politico szerint is a Fidesz vezet

Horváth László: Magyarországnak még van esélye arra, hogy megállítsa a kábítószeripart

Koncz Zsófia: Brüsszel adóemelésekkel akar több pénzt az ukrajnai vérontásra