Nézőpont: Megkérdőjelezhetetlen a Fidesz előnye

A Nézőpont Intézet kutatása szerint a Fidesz-KDNP őrzi a vezető helyét a pártversenyben, egy most vasárnapi országgyűlési választáson ugyanis a magyarok több mint fele - 52 százaléka - szavazna a pártszövetségre - írta hétfői lapszámában a Magyar Nemzet.

Az ellenzéki oldalon a választás óta eltelt időszak nyertesei közé tartozik Gyurcsány Ferenc pártja, a Demokratikus Koalíció 12 százalékkal, amelynek támogatottsága negyede a kormánypártokénak, de továbbra is a legerősebb ellenzéki párt.

Szorosan követi őket a Mi Hazánk kilenc százalékkal, amely április óta erősen növelte támogatóinak arányát a szavazók körében.

A Kétfarkú Kutya Párt támogatottsága csaknem háromszorosára nőtt és ugyancsak elérte a kilenc százalékot, így a harmadik legerősebb pártként jutna be a parlamentbe - derül ki a kutatásból.

Fotó: Nézőpont Intézet

A vesztesek közé tartozik öt százalékkal a Momentum, amely éppen bejutna a parlamentbe, de a párt támogatottsága jelenleg feleakkora, mint Gyurcsány Ferenc pártjáé, amellyel versenyben van a baloldal vezetéséért folyó küzdelemben - mutatnak rá.

A többi parlamenti ellenzéki párt közül nem jutna be az Országgyűlésbe sem a Jobbik, sem az MSZP, sem az LMP, sem pedig a Párbeszéd.

Nem érnék el a küszöböt a baloldali összefogás parlamenten kívüli szereplői sem: Márki-Zay Péter volt baloldali miniszterelnök-jelölt pártja, a Mindenki Magyarországa Néppárt, valamint Jakab Péter, a Jobbik volt elnökének A Nép Pártján nevű szervezete egyaránt kétszázalékos támogatottságú a Nézőpont Intézet mérése szerint.

Forrás / Címlapfotó (illusztráció): MTI

2023. február 27. 08:05
Levált az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar...
Az egykori politikus és a Tisztelet Társasága karizmatikus alapítója hosszú hónapok óta küzdött egy súlyos betegségg...
Egyszerűen megdöbbentőnek, de jóval inkább sokkolónak tartom, ahogyan a nemzetközi politikai közösség félrefordítja ...
A kormány mindent megtesz, hogy az Európai Unió foglalkozzon az erőszakos ukrajnai mozgósítással, és Sebestyén Józse...
Lezuhant és súlyosan megsérült egy siklóernyős férfi.
Nem bírta könnyek nélkül, kamerák előtt fakadt sírva Stohl András. Erre senki sem számított a stúdióban, még a sokat...
family
SOKKOLÓ - Az anyja szeme láttára ütött el egy ötéves kisfiút egy motoros Abonyban, videón a baleset. A gyerek valami...
Döbbenetes videó készült arról, ahogy két magyar turista az életéért küzd a görög tengernél. Egy édesapa és a lánya ...
family
Gyönyörű, csipkés ruhában ment férjhez Szandi lánya, Blanka, Las Vegas-i álomesküvőn kelt el az énekesnő lánya. Négy...
family
Kerítésen átmászva, faltörő kossal, üvegeket betörve csapnak le a kommandósok a drogdílerekre, döbbenetes videókon a...
family