
Menczer: a Tisza támogatja a migránsok beengedését
Az MTI-nek szombaton reggel megküldött közleményében az intézet azt írta, Szentkirályi Alexandra visszalépését követően többen vélik úgy, hogy Karácsony Gergely vasárnap veszíteni fog (46 százalék), mint akik szerint meg fogja nyerni (42 százalék) a választást.
Felidézték, Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltje péntek reggel jelentette be, hogy csak a Fidesz fővárosi listavezetőjeként folytatja a kampányt, így három szereplőre szűkült a jelöltek köre. A Nézőpont Intézet arra volt kíváncsi, hogy az átalakult versenyben ki lehet a legnagyobb esélyese a vasárnapi választásnak - írták.
A budapestiek abszolút többsége (52 százalék) Vitézy Dávidra, az LMP-Zöldek és a Vitézy Dáviddal Budapestért civil szervezet közös jelöltjére szavazna.

"Karácsony Gergelyre, a Gyurcsány-koalíció jelöltjére a fővárosi szavazók mindössze 45 százaléka adná szavazatát. Ezek alapján úgy tűnik Vitézy Dávidnak sikerült Karácsony Gergely 2019-es 51 százalékos támogatói köréből is megszólítania szavazókat. Grundtner András, a Mi Hazánk jelöltje esélytelen kihívóként legfeljebb 3 százalékos szimpatizánsi körrel rendelkezik" - állapították meg.
Hozzátették, Karácsony Gergely hivatali ideje végén nemcsak Vitézy Dávid támogatói vannak többségben, de azok is, akik szerint kihívója le is fogja őt győzni. A budapestiek 46 százaléka szerint nem fog tudni újrázni a jelenlegi főpolgármester, és ennél kevesebben, mindössze 42 százalék véli úgy, hogy ismét nyerni tud - áll a közleményben.
MTI/Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Menczer: a Tisza támogatja a migránsok beengedését

Orbán Viktor: megmutatta, honnan irányítják a hóhelyzet kezelését

Szijjártó: Párizsban a háború folytatásáról döntöttek, a közvetlen összecsapás veszélyét hozták létre

Világsztár is kérdezett Orbán Viktortól, aki válaszolt Winston Marshallnak

Menczer: az ukránok jövőre akarnak csatlakozni az EU-hoz

Orbán Viktor: jelentős erőkkel folyik a védekezés az extrém hóhelyzet miatt

Orbán Balázs: Európát betakarta a hó, Magyarországra is rég látott havazás érkezett

Németh Szilárd: védjük meg 2026-ban is Európa legkisebb rezsiköltségét!

Szijjártó Péter: a magyar kormány elutasítja Brüsszel legújabb háborús döntését

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség segít a bajban

Teljes készültségben az állami szervek, a katasztrófavédelem videót tett közzé

Deák Dániel: már a balos közvélemény-kutatók is kénytelenek elismerni, hogy a Fidesz erősödik