Nagy Márton: Jövőre a gazdasági növekedés helyreállítása a legfontosabb

Az idei év gazdaságilag nehéz volt, de jövőre már a növekedés helyreállítása az első - erről beszélt Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a kormány Facebook-oldalán pénteken közzétett videóban.

2023 gazdaságilag nehéz volt, a háború, a szankciók, az energiaválság egész Európa gazdaságát lelassította. Brüsszel rossz döntései miatt a magyar kormánynak határozott lépéseket kellett tennie, hogy letörje a szankciós inflációt és megvédje a munkahelyeket, gazdaságot - mondta a miniszter.

A kormány számos intézkedéssel segítette a hazai vállalkozásokat: bevezette a kötelező akciózást, az online árfigyelőt, ösztönözte az állampapírvásárlást és a cégeknek segített kiszabadulni a rossz energiaszerződésekből - mondta Nagy Márton.

A gazdaságvédelmi intézkedésekkel visszaszorítottuk az inflációt, ami év végére 6 százalék körülire csökkenhet

- tette hozzá.

Szeptember óta újra nőnek a reálbérek és egyre többen dolgoznak. A harmadik negyedévben megindult a gazdasági növekedés, és Brüsszelen a sor, Magyarországnak meg kell kapnia az uniós forrásokat.

2024-ben már a gazdasági növekedés helyreállítása lesz az első, mert ha van gazdasági növekedés, előrébb léphetnek a családok, a vállalkozások, és tovább emelkedhetnek a bérek is - mondta miniszter.


A cél az, hogy jövőre újra dinamikusan, 4 százalékos ütemben növekedjen a gazdaság, amihez három célt kell teljesíteni. Egyrészt helyre kell állítani a lakossági fogyasztást. A reálbérek növekedése nem elegendő, el kell érni, hogy erősödjön a bizalom a lakosságban és "oldani kell a óvatossági motívumot" - mondta a miniszter.

Másrészt helyre kell állítani a belgazdasági termelést, a beruházásokat 25 százalék feletti szinten kell tartani, ennek érdekében jövő év elején új hitelprogram indulhat. Tovább kell növelni a munkaerőpiaci aktivitást is: a 16-64 éves korosztályban a jelenlegi 78 százalékról 85 százalékra.

Ennek érdekében a kormány új, célzott munkaerőpiaci programot készít - ismertette a miniszter, aki boldog új évet kívánt.

Forrás: MTI

2023. december 29. 10:35
Két holttestet találtak Battonyán, emberölés miatt nyomoz a rendőrség
Életét vesztette egy férfi és egy nő Battonyán. A rendőrség emberölés gyanúja miatt nyomoz – közölte hétfőn hivatalo...
Szörnyű halálos baleset, dunai csatornába zuhant és elmerült egy kocsi Kunadacsnál
Egy férfi meghalt, egy nő pedig kórházba került miután autójukkal szörnyű balesetet szenvedtek hétfőn a Kunszentmikl...
Esküvőjére készült a vasi horrorbaleset áldozata - videóval
Esküvőjére készült az a 34 éves nő, aki szombaton halt meg egy balesetben Sorokpolánynál.
Elképesztő medvetámadást vett videóra a Bélai-szikla közelében egy kamera
Szerencsére a férfit nem felkészületlenül érte az ostrom.
Holttestet találtak a Holt-Tiszában Szegednél
Egy móló alatt lebegett.
Célegyenesben a Hungaroring felújítása
A tervek szerint halad a Hungaroring felújítása, nyáron már kipróbálják, most viszont megmutatták nekünk, hogy hol t...
A parasportolókat is segíti az új labor
Átadták a Semmelweis Egyetem felújított teljesítmény-élettani laborját. A megújult központban egy berendezést is bem...
Gáspár Győző: Miniszterelnök úr idei bejelentései mind szenzációsak, de a mai a szívemből szólt!
Orbán Viktor miniszterelnök úr és én zebra-családtagok leszünk! - írta hétfői bejegyzésében Győzike.
Így halad a Hungaroring felújítása - Fotók
Ütemterv szerint halad a Hungaroring felújítása, a létesítményt június 16-án veszi vissza az üzemeltető cég, hogy fe...
A gyorshajtás miatt ütköznek a legtöbben
Még mindig a gyorshajtás miatt van a legtöbb baleset az utakon, de sok a részeg és a bódult sofőr is, ez derült ki a...

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.