
Lázár János Győrben: Aki erőszakkal hallgattatna el másokat, az nem méltó a közképviseletre
A lap úgy tudja, a hatóságok júliusban teljesen bekamerázták az egykori európai parlamenti képviselő brüsszeli otthonát, miután abban hétszázezer euró készpénzt találtak.
A felvételeken aztán többek között az is látszik, hogy a baloldali politikus egy mikulásos borítékban ad át ötvenezer eurót (húszmillió forintot) az olasz Luca Visentininek, aki a Nemzetközi Szakszervezeti Szövetség vezetői újraválasztására pályázott.
„Úgy nézünk most ki, mint az Ocean’s Elevenben!” – tréfálkozott sajtóértesülések szerint Panzeri az amerikai filmre célozva, amelyben egy csapat kirabolja egy kaszinóhotel széfjét.

Fotó: Európai Parlament
Luca Visentinit a belga rendőrség szintén őrizetbe vette, de később szabadon engedték. Nem is tagadta, hogy átvette az összeget, de állítja, az csak „adomány” volt, senki nem kért tőle semmit, nem kötötték semmilyen feltételhez az összeget.
Szerinte szabályzatuknak megfelelően a pénzt át is adta a szakszervezetnek – hogy ez valóban így történt-e, még nem bizonyított. Azzal védekezett, hogy ha valóban megvesztegették volna, akkor Katar érdekében szólalt volna fel, de ő ehelyett még bírálta is az ország reformjait.
Arra viszont nem adott magyarázatot, hogy akkor egy emberi jogokkal foglalkozó civil szervezet képviselője vajon mégis miért támogatta az ő újraválasztását?
Az olasz férfi mindenesetre szabadlábon védekezhet, de a hatóságok arra kérték, jelentse be, ha elhagyná az Európai Unió területét, a Nemzetközi Szakszervezeti Szövetségben pedig felfüggesztették tagságát.
Forrás: Magyar Nemzet

Lázár János Győrben: Aki erőszakkal hallgattatna el másokat, az nem méltó a közképviseletre

Lázár János elrettentő indokokat mondott: Ez lesz, ha Magyar Péterre szavaznak

Ukrajna veszélyes mederbe terelte a Tiszát, Brüsszel nagy örömére

Orbán Viktor: Kína mindig is fontos partnere lesz Magyarországnak

Megszólalt a TV 2-nek a gyászoló özvegy: Öt gyermek maradt félárván egy kárpátaljai családban

Shell-részvényesként hallgat a vagyonáról Bujdosó Andrea, de eltávolítaná Magyarországról az orosz gázt

Tajtékzik az Európai Számvevőszék Ukrajna tervezett finanszírozása ügyében

Nyílt ukrán fenyegetés a magyaroknak: „A bűnökért fizetni kell!”

Magyar Péter kockázatos választás lenne – így véli a magyarok többsége

Magyar Péter mögött gyűlnek a brüsszeli támogatók, hogy befolyásolják a magyar választást

Orbán Balázs: A magyarok nem fizetnek a háborúért + videó

Orbán Viktor: Kiderültek a Zelenszkij-terv részletei + videó