2025. október 31. péntek, Farkas
13°C Budapest

Menczer: A balliberális képviselők a gyermekek helyett a pride-ot és az erőszakot választották

„Rendbontás és példátlan viselkedés a magyar Parlamentben!” – írta közösségi oldalán a Fidesz-KDNP kommunikációs vezetője kedden.
Tenyek.hu
2025. március 18., kedd 15:22
Vágólapra másolva!

Benyújtották a kormánypártok a Pride korlátozásáról szóló törvényjavaslatot, melynek értelmében a jövőben nem lehet majd olyan nyilvános rendezvényeket tartani, amelyek károsak lehetnek a gyermekek fejlődésére.

Ellenzéki képviselők pirotechnikai eszközzel, füsttel próbálták megakadályozni a keddi szavazást. A képviselők végül 136 igen, 27 nem szavazattal fogadták el a gyülekezési jogról szóló törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő módosítását.

„Még ezt is külföldi mintára csinálják, legutóbb Szerbiában láttunk hasonlót. Ott pride, erőszak és káosz, itt gyermekvédelem és stabilitás. Melyiket választod?” – tette fel a kérdést Menczer Tamás bejegyzésében.

Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk