
Horrorbaleset: leszakította a híd az iskolabusz tetejét
Katari tisztviselők fenyegettek meg élő bejelentkezés közben egy dán újságírót, aki a labdarúgó-világbajnokság apropója miatt tartózkodik a közel-keleti országban.
Rasmus Tantholdt, a dán TV2 riportere egy körforgalom mellett forgatott, amikor hirtelen felbukkant egy golfkocsi, amelyből egyenruhás és egyenruha nélküli tisztviselők ugrottak ki - számolt be róla a Mirror.
Az egyik férfi egyből elkapta és lefedte a kamerát, míg társai engedélyt követeltek az újságírótól.
"Élőben vagyunk a dán televízióban. Meghívták ide az egész világot, miért nem filmezhetünk? Ez egy nyilvános hely" - kérdezte a riporter. Tantholdt ezután megmutatta az akkreditációját, amely szerint bárhol forgathat az országban. A katari tisztviselők azonban ezt nem fogadták el, és ragaszkodtak az engedélyhez.
"Össze akarja törni a kamerát? Oké, eltörheti a kamerát. Tehát azzal fenyeget minket, hogy összetöri a kamerát?" - közvetítte folyamatosan az eseményeket a riporter.
Az arab országban szigorú törvények vonatkoznak a szólásszabadságra és egy független médiavállalat sem működik az országban.
A világbajnokság lebonyolításával és örökségével foglalkozó bizottság azonnal elnézést kért Tandtholdtól, mivel ennek nem szabadott volna megtörténnie szerintük. A szervezők már korábban felszólították a helyi hatóságokat, hogy kezeljék lazábban a törvényeket a labdarúgó-világbajnokság idején.
Címlapfotó: Illusztráció (Facebook/Discover Qatar)

Horrorbaleset: leszakította a híd az iskolabusz tetejét

Pokollá tette férje életét a csivavamániás feleség – ájulásig kínozta, majd bezárta a kennelbe

Rémálommá vált az esküvő: vízbe fojtotta unokahúgát a féltékeny nagynéni

Egy mosómedve részegedett le egy italboltban, fotón a berúgott kisállat

Elvágta alvó párja torkát egy nő, éjszaka csapott le rá

Lelőtte húgát egy nő, annak gyermekét is majdnem eltalálta

Elegük lett a háborús agymosásból: fellázadtak a sorkatonaság ellen a német fiatalok

8 éves kislányt erőszakolt meg egy férfi

Putyin: Oroszország nem akar háborút Európával, de kész azonnal harcolni, ha megtámadják

Ursula von der Leyen az elmúlt évtizedek legnagyobb korrupciós botrányával néz szembe

Élve temettek el egy nőt az első randin, kiderültek a részletek

Meccs közben meghalt egy szurkoló