Már az állatokat is oltják koronavírus ellen Kaliforniában

A kaliforniai Oakland állatkertjében pénteken megkezdték a tigrisek, medvék, pumák és görények beoltását a Zoetis amerikai gyógyszergyártócég állatok számára kifejlesztett, koronavírus elleni kísérleti vakcinájával.

Az oaklandi állatkert közlése szerint második körben a majmok, denevérek és sertések kerülnek sorra az immunizálásban.

Az állatkert munkatársai mindeddig a távolságtartásra, elkülönítésre és védőfelszerelésre helyezték a hangsúlyt. Alex Herman állatorvos reményét fejezte ki, hogy a védőoltásnak köszönhetően jobb védelmet tudnak majd nyújtani az állatoknak. Az állategészségügyi termékeket gyártó Zoetis közleményben tudatta, hogy több mint 11 ezer dózis védőoltást ajándékoz mintegy 70 amerikai állatkertnek.

Első alkalommal a San Diego-i állatkertben oltottak be emberszabású majmokat márciusban a Zoetis készítményével, míg a szer második dózisát három héttel később kapták meg. Januárban ugyanis nyolc gorilla fertőződött meg koronavírussal, bár tüneteik enyhék voltak és időközben már meggyógyultak. Feltételezések szerint az emberszabású majmok egy tünetmentes gondozótól kaphatták el a fertőzést.

MTI

2021. július 03. 06:12
Több mint a magyarok 60 százalékát érintené Magyar Péterék tervezett adóemelése. A középosztály nagy kárát látná a t...
„Ennyire nem lehetünk ostobák!” – tört ki hisztérikusan Magyar Péter.
Két órán belül két motoros baleset is történt Bács-Kiskun vármegyében pénteken.
Meghalt egy 30 éves férfi, amikor autójával frontálisan ütközött egy kamionnak Perkupa és Bódvaszilas között csütört...
Izgalmas kalandokkal és forró pillanatokkal startol a TV2 őszi műsorstruktúrája.
Fenyegetések, véres leszámolások, zsarolások. Ők azok, akik megjárták az alvilág legsötétebb bugyrait. Nevük hallatá...
family
Befizetett több mint hárommillió forintot kaucióra, majd amikor kiköltözött az albérletből, egy forintot se látott b...
family
Keresztnevük alapján már nem a német állampolgárságúak vezetik a német szociális segélyezettek listáját - erről az I...
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen a lengyel–belorusz határon ünnepelte a határkerítést, miközben a m...
A Magyar-család lopott, csalt, sikkasztott és közokiratot hamisított, erről vallott a Tisza Párt elnökének egyik köz...