
Itt vannak a legújabb kormányzati döntések, fókuszban a nyugdíjasok + videó
„Rendkívüli bejelentés ma 19:00 órakor. Kövessetek itt vagy a Youtube csatornámon” – írta Facebookján Magyar Péter pénteken.
A Tisza Párt elnöke aztán este hét óra körül valóban közzétett egy körülbelül tízperces beszédet, amelyben elsorolta sokadszorra, hogy véleménye szerint mi a baj a magyar kormánnyal, csak éppen azt nem könnyű kiszúrni, mely mondatok tartalmazták az ígért bejelentést.
Ezért a Mandiner segítséget kért a Tisza Parttól, a honlapjukon megadott e-mail címre küldött levelükben azt kérték tőlük, mutassanak rá, hol volt Magyar Péter videójában a bizonyára sokak által várt bejelentés. Amint választ kapnak, frissítik cikküket.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Kitoloncolták az embercsempészt, Magyar Péter mégis őt látja mindenhol
Hiába vetődött vele árnyékra korábban, a Tisza Párt elnöke beszédében újra előhozta azt a közúti balesetet, amelyet szerinte egy börtönből kiengedett embercsempész okozott. Magyar Péter ugyanis a magyar kormányt igyekszik felelőssé tenni a bleset miatt.
Ahogy a lap is megírta, valójában az embercsempészt kiutasították az országból, de mint kiderült, a Tisza-vezér ennél is jobban benézte a történetet.
A BRFK ugyanis közleményében pénteken azt tudatta: az addig körözött férfi adataival visszaélő, rá a megszólalásig hasonlító testvére okozhatta a hét ember sérülésével járó balesetet, továbbá arról is tájékoztattak, hogy ennek megfelelően új körözést adtak ki.
Az említett embercsempészt a magyar hatóság kiutasította az országból, a férfi 2024. november 27-én el is hagyta Magyarországot. A rendőrség adatai szerint jelenleg is Moldovában van.
A rendőrségi tájékoztatás után Magyar Péter viszont már arról posztolt, hogy a testület csak kitalálta a pénteki fejleményt, annak érdekében, hogy mentse a kormányt.
A lap ezek után fordult a BRFK-hoz, akik következő választ adták:
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény és a vonatkozó egyéb jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően, objektív személyi és tárgyi bizonyítékok alapján folytatja a nyomozást. A politikus állításait a leghatározottabban visszautasítjuk.
Ám Magyar Péter abban a beszédében, amelyben elvileg rendkívüli bejelentést tett valahol, még erre is rátett egy lapáttal, amikor azt állította, mára kiderült, hogy nem lehet ellenőrizni, hogy a kitoloncolt embercsempészek elhagyták-e az országot. Magyar szerint az Orbán-kormány tehát hazudott, amikor azt állította, hogy a kitoloncolt személyek nem tudnak visszajönni Magyarországra.
Azt nem tudni, honnan vette a Tisza Párt elnöke, hogy nem lehet ellenőrizni, elhagyták-e az országot a kitoloncolt embercsempészek, mindenesetre a szóban forgó embercsempész ügyvédje a Telexnek leszögezte: ügyfele bizonyosan nem ült a volán mögött, „ő ugyanis dokumentáltan elhagyta Magyarországot, miután kiengedték a börtönből és kiutasították az országból”.

Itt vannak a legújabb kormányzati döntések, fókuszban a nyugdíjasok + videó

Rétvári Bence: Brüsszel Magyarországból bevándorlóországot akar csinálni

Megfutamodott Magyar Péter

Teltházas lesz a győri Háborúellenes Gyűlés, kiderült, kik a fellépők

Menczer Tamás: Bódis Kriszta elárulta, a Tisza Párt szerint a bevándorlás nem lényeges

Itt van Orbán Viktor bejelentése a 14. havi nyugdíjról + videó

Menczer Tamás: Lebukott az ukrán háborús maffia

Orbán Viktor: Amit nem lőnek el a fronton, azt ellopja az ukrán háborús maffia

A német fiatalok kénytelenek lesznek megjelenni a sorozáson

Orbán Viktor közölte, mikor jön a 14. havi nyugdíj első részlete

Egyre nagyobb bajban Zelenszkij, kiborult az arany bili

Támogatási akciótervről számolt be Orbán Viktor