2026. április 03. péntek, Buda, Richárd
15°C Budapest

Magyar Péter embere újra a 13. havi nyugdíj elvételéről beszél és gúnyosan nevetgél ezen

Gúnyosan nevetgél azon, hogy a nyugdíjasok 13. havi nyugdíjat kapnak, Magyar Péter embere, Petschnig Mária Zita nem áll le. A Tisza gazdasági tanácsadója és programírója szerint a 13. havi nyugdíj ellentétben áll azzal, amit Brüsszel és egyes közgazdászsok akarnak. Vagyis egyértelműen kijelentette, hogy ha Brüsszel tehetné, akkor elvenné a nyugdíjasok 13.havi fizetését.
Tenyek.hu
2025. február 10., hétfő 13:02
Vágólapra másolva!

A napokban került fel az internetre az a Tisza Párt egyik rendezvényén készült videó, melyben Petschinger Mária Zita a 13. havi nyugdíj eltörlését vetette fel.

Most pedig egy újabb felvételen beszél ugyanerről. Sőt a belvárosi Szabadegyetem február 4-i előadásán gúnyosan kineveti a 13. havi nyugdíjat.

Szerinte ez csak egy örömüzenet a kormánytól a nyugdíjasok felé.

– mondta gúnyos kacajjal.

Majd hozzátette, hogy ellentétben azzal, amit ugye Brüsszel akar, meg egyes közgazdászok Magyarországon akarnak.

Videón 1:07:15-től!


Petsching Mária már nem először beszél arról, hogy szerinte el kellene törölni a 13.havi nyugdíjat. A Tisza Párt programírója egy másik rendezvényen a párt terveiről beszélve emelte ki, hogy nem tartja jónak a 13. havi nyugdíjat.

Mindezt arra a kérdésre válaszolva, hogy mi a véleménye arról, hogy a 13. havi nyugdíj helyett tizenharmadik havi átlagnyugdíjat kapjon minden nyugdíjas? Tehát az összes kifizetett nyugdíjat, osztva a nyugdíjasok számával.

Szerinte ez jobb lenne, mint a mai rendszer. Ahogy fogalmazott, ez igazságosabb lenne, mert a 13. azt már nem lehet azt mondani, hogy közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik.

– tette hozzá Petschnig Mária Zita.

A videón 2:24:10-től.


Orbán Viktor: el a kezekkel a 13. havi nyugdíjtól!

A 13. havi nyugdíj eltörlése újra és újra felmerül az ellenzékben, ezzel visszatérnének a Gyurcsány-Bajnai politikához. Erről Orbán Viktor miniszterelnök is beszélt a napokban. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy „el a kezekkel a 13.havi nyugdíjtól”.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk