Lövöldözés Brüsszelben: Egy metróállomáson szabadult el a pokol

Lövéseket adott le a levegőbe több fegyveres szerda reggel egy brüsszeli metróállomáson, senki sem sebesült meg, de komoly fennakadások keletkeztek több közlekedési vonalon.

Az incidens az Anderlechtben található Clémenceau metróállomás közelében történt. A lövöldözés után leállították több metró- és villamosvonal közlekedését, valamint ideiglenesen bezárták a Brüsszel déli részén elhelyezkedő Midi pályaudvart.

A rendőrség szóvivője megerősítette a La Libre Belgique című lapnak, hogy a metróállomáson reggel 7 óra körül lövések dördültek el. 

Valószínűsíthetően megfélemlítő lövésekről van szó, amelyek a levegőbe irányultak, és nem az emberek ellen. Senki nem sebesült meg, és az eset nem kapcsolódik terrorista cselekményhez

- közölte a szóvivő. 


Sarah Frederickx, a helyi rendőrség munkatársa úgy nyilatkozott, hogy több elkövetőt, legalább három embert keresnek.

"Valószínűleg még mindig van náluk fegyver, ezért lezártuk az útvonalakat, nem akarunk felesleges kockázatot vállalni. Amint lehetséges, újra megnyitjuk őket" - jelentette ki.


A Le Soir című napilap szerint az állomás biztonsági kamerái két - símaszkot viselő - férfit rögzítettek, akik kalasnyikovokkal voltak felfegyverkezve. A Bruzz brüsszeli regionális hírplatform úgy értesült, hogy az incidens valószínűleg az illegális kábítószer-kereskedelemmel függ össze.

Az incidens miatt a szerda reggeli csúcsforgalomban kellett lezárni a vonalat, ez sok ezer ember számára okozott fennakadást, akik munkába vagy iskolába szerettek volna eljutni.

Forrás: MTI

2025. február 05. 12:29
Meghalt Oleg Gorgyijevszkij
86 éves volt.
Több tucat civilt öltek meg dzsihadisták Nigerben
Legkevesebb 44 embert mészároltak le.
Szörnyű tragédia: kislányával együtt zuhant le egy családapa
A kisrepülőgép a becsapódás után kigyulladt.
Törökországban több száz tüntetőt vettek őrizetbe a hatóságok
Erre a "közrend megzavarása" miatt került sor.
Erdőtüzek pusztítanak Dél-Koreában, katasztrófa sújtotta területté nyilvánították az ország délkeleti részét
A lángokat megfékező tűzoltók közül ketten életüket vesztették.
Újra tanul beszélni Ferenc pápa
Újra kell tanulnia beszélni Ferenc pápának. A 88 éves katolikus egyházfő öt héttel ezelőtt került kórházba. Kiderült...
Gyerekek égtek halálra a tűzben
Négy gyerek, köztük egy hét hónapos csecsemő, valamint a dédmamájuk is halálra égett egy háztűzben a kelet-szlovákia...
Terrorelhárítók is nyomoznak a tűz miatt
Továbbra is nyomoznak a londoni Heathrow repülőtér közelében felcsapott tűz miatt. Egy transzformátor gyulladt ki mé...
Hetekkel előbb keresik a sonkát húsvétra
Van aki szeletelve, van aki darabolva, sokan pedig egészben kérik a sonkát húsvétra, amit az ünnep közeledtével egyr...
Jön az enyhébb idő, cserélik a gumikat
Elkezdődött az autók gumicseréje. Már most rengetegen viszik a kocsijukat szervizbe, hogy a télit nyári gumira válts...

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.