
„Tudják, mi a dolguk!” – Zelenszkij nevetve üzent Trumpnak

A kabin mintegy száz métert zuhant a mélybe röviddel azelőtt, hogy megérkezett volna a Mottarone-hegyre. A fülkében legújabb értesülések szerint tizennégy ember utazott, két gyermeket súlyos sérülésekkel a torinói kórházba szállítottak.
Előzöleg tizenegy utasról lehetett tudni, akik közül kilencen meghaltak és hárman megsérültek.
Mario Draghi olasz miniszterelnök részvétét fejezte ki a tragikus szerencsétlenségben elhunytak hozzátartozóinak. Twitter-oldalán azt írta, hogy felvette a kapcsolatot a mentőegységekkel.
A hatóságok lezárták a mintegy 1420 méter magas Mottarone-hegyre vezető utakat a mentési munkálatok megkönnyítése érdekében, amelynek során helikoptereket is bevetettek.
A kabin egy erdős részre zuhant, a meredek terepviszonyok akadályozták a mentést.
A koronavírus-járvány nyomán bevezetett karanténintézkedések miatt a függővasutat április 24-én helyezték ismét üzembe. A drótkötélpályás felvonó 20 percenként közlekedik Stresa és a Mottarone-hegy között. A kellemes időjárás miatt számos turista jutott fel vasárnap ilyen módon a hegyen kialakított kilátóra, hogy megcsodálhassák az Alpok déli lábainál található Lago Maggiore tavat.
Olaszországban ráadásul 14 hónap szünet után a mostani hétvégén újranyitották a sípályákat.
Az ANSA olasz hírügynökség szerint az 1970-ben átadott drótkötélpályát 2014-ben zárták be karbantartásra, és csak 2016-ban nyitották újra. Az utolsó jelentősebb probléma 2001-ben volt, amikor elakadt egy kabin és 40 turistát kellett a magasból kimenteni.
MTI/Fotó: Olasz Alpesi Mentők

„Tudják, mi a dolguk!” – Zelenszkij nevetve üzent Trumpnak

A brit és francia katonák jelenléte Ukrajnában kötelező – jelentette ki Zelenszkij, hozzátéve: a Hajlandók Koalíciójának létezése függ ettől

„Megszabadultunk a legnagyobb fenyegetéstől, az emberek extázisban vannak” – Megszólalt egy venezuelai újságíró Maduro diktatórikus rendszeréről

Észak-Korea újabb ballisztikus rakétateszteket hajtott végre

Több tízezer háztartást napokig érintő áramszünet Berlinben

Holtan került elő egy pénteken eltűnt férfi, a hóban találták meg a holttestét

Halálosan megfenyegette Németországot, a NATO-t és az Egyesült Államokat egy migráns – videóval

„Egy terroristát nevezett ki Zelenszkij az elnöki hivatal élére"

Európa-szerte pokollá változtak az utcák szilveszter éjjelén, így tomboltak a vandálok – videóval

Tomboltak a migránsok Olaszországban is szilveszter éjjelén - videóval

Venezuelai védelmi miniszter: Caracas "felvonultatja valamennyi katonai eszközét"

A halálos áldozatok azonosításával és a pontos okok keresésével folytatódik a svájci tűzkatasztrófa vizsgálata