
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Letartóztatta azt a 22 éves dél-koreai szociológushallgatót a japán rendőrség, aki a tokiói egyetemen kalapácstámadást hajtott végre pénteken. Több társát is megsebesítette – közölte az AP hírügynökség.
A lányt még a helyszínen elfogták a rendőrök. Kiderült, hogy már előtte is megtámadott egy férfit Tokió nyugati külvárosában található Hosei Egyetem Tama kampuszán.
A japán média szerint további hét diák szenvedett kisebb sérüléseket.
Azt egyelőre nem tudni, hogy előre megfontolt szándékkal támadott-e.
A Kyodo hírügynökség arról számolt be, hogy a gyanúsított azt mondta a nyomozóknak, hogy "frusztráltnak" érezte magát, miután iskolatársai sosem foglalkoztak vele, amikor pedig igen, akkor bántalmazták.
Az egyik hallgató azt mondta a hírügynökségnek, hogy a támadó előbb csak céltalanul lengette a kalapácsot, aztán megütötte az osztályterem utolsó sorában ülőket.
A rendőrség azt közölte, hogy a nyomozás még folyamatban van, de további részleteket nem árultak el.
A koreaiak néha még mindig diszkriminációval szembesülnek Japánban a két ország közötti keserű múlt miatt, amely a Koreai-félsziget japán brutális gyarmatosításából ered, amely 1945-ben Japán második világháborús vereségével ért véget.
Japánban ritka a súlyos bűncselekmény, de az elmúlt években előfordultak véletlenszerű késelések és lövöldözések.

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Horror egy német karácsonyi vásáron: hátba szúrtak egy 16 éves fiút

Tízezreket evakuálnak Washington államban a heves esőzés okozta árvizek miatt

Újabb erős földrengés rázta meg Japán északkeleti régióját

Többtucatnyian meghaltak Mianmarban egy kórházat érő éjszakai légitámadásban

NATO-főtitkár: Fel kell készülnünk egy olyan háborúra, amilyet a nagyszüleink is átéltek

Meghalt egy kórházi alkalmazott betegvizsgálat közben, azonnal reagált az orvosi kamara

Trump nyomatékosította: válaszokat vár Kijevtől

Lemondott a bolgár kormány

Börtönbüntetést kapott Pakisztánban az egykori kémfőnök

Folytatódik az ukrán háborús maffia ügye

Fegyverarzenált tartott a szobájában egy tini, az iskoláját is fel akarta robbantani