
Szélvihar miatt leállították az egyik francia atomerőművet
Az incidensben Andrej Csibisz hastáji sebesülést szenvedett, az orvosok egy egyórás műtét után súlyosnak, de stabilnak mondták az állapotát - fogalmazott az MTI.
A politikus éppen távozott a helyi kultúrpalotában megtartott lakossági találkozóról, amikor az eset történt. A támadót Csibisz testőre, az orosz nemzeti gárda egyik tagja a szolgálati fegyverével megsebesítette, majd a férfit őrizetbe vették.
Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) a Telegram-csatornáján közölte, hogy a támadó, Andrej Bidanov 42 éves vasutas, apatyiti lakos, noha nem ismerte személyesen a kormányzót, ellenszenvet érzett iránta, és emiatt támadt rá.
Bidanov elmeorvosi nyilvántartásban nem szerepel. Ellene hivatali személy elleni emberölési kísérlet címén indult büntetőeljárás, amiért húsz évig terjedő szabadságvesztés szabható ki.
A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

Szélvihar miatt leállították az egyik francia atomerőművet

Középiskolai horror: Tanítási időben szabadult el a pokol

Az egyik űrhajós egészségi állapota miatt korábban tér vissza a Crew-11 legénysége a Nemzetközi Űrállomásról

Katasztrofális tűz tombol Ausztrália délkeleti részén

Dermesztő reggel: holttestet találtak egy óvodánál

Életre szóló sérüléseket szenvedett egy 15 éves fiú, súlyos baleset történt szilveszterkor

Halálos áldozatokkal járó lövöldözés volt egy mormon templom parkolójában Salt Lake Cityben

Európa-szerte káoszt és közlekedési fennakadást okoz a hó

Zelenszkij: egy erős, jól felszerelt, 800 ezres hadsereg a legfőbb biztonsági garancia

Terrortámadás miatt több mint 45 ezer háztartásban nincs áram

Giorgia Meloni „szélsőjobboldali” politikus lett az ukrán sajtóban, miután közölte, nem küldenek katonákat Ukrajnába

Macron és Starmer katonai támaszpontokat létesítene Ukrajnában – Moszkva eszkalációt lát a tervben