
Porördög táncoltatott meg egy hatalmas fóliát, videón a különleges koreográfia
Brutális jégeső csapott le a napokban Németországra, teniszlabda méretű jég esett a bajor tartományban. A vihar nem csak az autókat és az épületeket rongálta meg, de az állatállományt is megritkította.
A Bild információi szerint csak Bad Tölz-Wolfrathausen járásban legalább 18 szarvast, valamint számos kacsát és csirkét ölt meg a pusztító vihar. Az óriási, 8 centiméter átmérőjű jégtömbök egy lónak olyan súlyos sérüléseket okoztak, hogy a karámjában el kellett altatni.
Nagyon valószínű, hogy sokkal több elhullott állat van még, amiket nem találtak meg
– közölte a városháza egyik alkalmazottja.
Szakértő szerint, ha az ilyen viharok gyakoribbá válnak, az nagyon kritikus következményekkel járhat a vadon élő madarakra nézve, hiszen az eső miatt átázott tollazatukkal nehezebben repülnek. Ilyenkor hajlamosak ülve megvárni a vihar végét, azonban, ha jég is hullik, akkor emiatt már nem tudnak biztonságba vonulni. A madárvédelmi szövetség eddig 25 elhullott gólyáról és szalonkáról számolt be a Bildnek, azonban a vihar elől két házimacska sem tudott már elmenekülni, az ő testüket gazdáik találták meg.
Címlapfotó: Twitter/@Kachelmann

Porördög táncoltatott meg egy hatalmas fóliát, videón a különleges koreográfia

Lezuhant egy erdőtüzet oltó repülő, a pilóta meghalt

Rejtélyes haláleset árnyékolta be a Reszkessetek, betörők! házát

Többen meghaltak egy bevásárlóközpontban keletkezett tűzben

Az Egyesült Államok átmeneti időre felfüggeszti a Hormuzi-szorosban indított műveletet

Felrobbant egy tűzijátékgyár Kínában, videón a hatalmas füstfelhők

Pszichiátriai kezelés alatt állt a lipcsei gázoló ámokfutó

Kizuhant a nyolcadikról egy fiatal, esélye sem volt a túlélésre

Rejtélyes harapásnyomokkal találtak egy holttestet, kiderült, ki az áldozat

Gyalogosok közé hajtott egy autó Lipcsében, ketten a helyszínen szörnyethaltak

Videón, ahogy épületnek csapódott egy repülő, többen meghaltak

Halálos vírus szedi az áldozatait egy luxushajón