
A Fülöp-szigeteken közel 1 millió embert evakuáltak a közeledő szupertájfun érkezése előtt
A park üzemeltetőjének közleménye szerint a rendkívül szeles időjárás okozta a balesetet. A hullámvasút közelében álló fa ágai rázuhantak a kocsik utasaira.
A szerencsétlenségben 14-en sérültek meg. A két súlyos állapotú sérültet mentőhelikopterrel szállították kórházba, rajtuk kívül még hárman szorulnak kórházi ellátásra.
A Tomahawk nevű látványosságot a hatósági vizsgálat idejére lezárták, de a vidámpark továbbra is üzemel.

A fotó illusztráció (Forrás: A Port Aventura vidámpark)
Az El País című napilap úgy tudja, hogy a kedvezőtlen időjárás miatt a park több játéka biztonsági okokból nem üzemelt a nap folyamán, ám a Tomahawkot nem zárták be kis mérete és enyhébb kanyarjai miatt, de az az oka annak is, hogy inkább kisgyerekes családok használják.
Nem ez az első baleset ezen a hullámvasúton, 2009-ban egy vidámparki alkalmazott meghalt, miután a karbantartási munkálatok közben az egyik vagon elgázolta.
MTI

A Fülöp-szigeteken közel 1 millió embert evakuáltak a közeledő szupertájfun érkezése előtt

Sikítófrászt fog kapni Ursula von der Leyen és Zelenszkij, ha meglátják ezt a térképet!

Tragikus tűzvész egy parfümraktárban: hatan meghaltak, öten megsérültek

Sokkoló fordulat: Elítélték Angliában a nőt, aki azt állította, ő Madeleine McCann, mégsem megy börtönbe

Biztosítási pénzért gyújtotta fel a mosókonyháját egy 29 éves férfi

Többen életüket vesztették egy balesetben az erőműben

Rossz címet adtak meg egy takarítónőnek, ahogy ajtót nyitott, lelőtték

Lefejezte ismerősét egy nő, majd bőröndbe rejtette maradványait

Robbanás történt egy iskola területén

Tovább pusztít a 193 halálos áldozattal járó tájfun

Videós értekezlet közben vécézett egy képviselő és ezt élőben közvetítette

Ártatlan rendelésből rémálom - vérfagyasztó, mi lapult a csomagban