2025. november 05. szerda, Imre
14°C Budapest

Krikettmeccset néztek a mozdonyvezetők, tragédia lett a vége

A szerencsétlenségben 14 ember halt meg.
Tenyek.hu
2024. március 04., hétfő 12:16
Vágólapra másolva!

Indiában októberben azért ütközött össze két vonat, mert az egyik mozdony vezetői krikettmecset néztek mobiltelefonjukon, és nem vették észre a jelzőt - közölte hétfőn a vasúti közlekedési miniszter.

- mondta az MTI közleménye szerint Asvini Vaisnav.

"Folyamatban van olyan rendszerek telepítése, amelyek képesek érzékelni az ilyen figyelemeltereléseket, és biztosítják, hogy a mozdonyvezetők és társaik teljes mértékben a vonat vezetésére összpontosítsanak" - tette hozzá.


A baleset idején India Angliát fogadta a krikett-világbajnokságon, amit százmilliók néztek a televízióban. A szerencsétlenségben 14 ember halt meg.

A Hindustan Times című napilap arról írt, hogy egy másik ügyben a hatóságok elbocsátották az állomásfőnököt és három másik alkalmazottat, miután februárban egy tehervonat két órán keresztül 70 kilométert gurult mozdonyvezető nélkül.

Címlapfotó: X

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk