Közös nyilatkozatban szorgalmazták az együttműködést a külső fenyegetésekkel szemben európai jobboldali pártok

Közös nyilatkozatban szorgalmazták az együttműködést a külső fenyegetésekkel szemben európai jobboldali pártok, amelyek Madridban tartott kétnapos konferenciájuk végeztével adták ki nyilatkozatukat.

"Az orosz katonai akciók Európa keleti határán a háború szélére sodortak bennünket. Európa nemzetei között szükséges a szolidaritás, az elszántság és a védelmi együttműködés az ilyen fenyegetésekkel szemben" - fogalmazott a dokumentum, amelyet Jorge Buxadé, a spanyol Vox párt uniós képviselőcsoportjának vezetője ismertetett a konferencia utáni sajtótájékoztatón.

A nyilatkozat kitért arra is, hogy az európai nemzetek hatástalannak tartják az Európai Uniós diplomáciát. Az aláírók kiálltak a béke, a területi integritás és az európai nemzetek határainak sérthetetlensége mellett.

A Megvédeni Európát címmel rendezett tanácskozáson 15 párt képviseltette magát 12 európai országból. Részt vett a találkozón Orbán Viktor miniszterelnök, Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő és Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés elnökjelöltje is.

A pártok két hónapon belül második alkalommal tartottak konferenciát, amelyen megvitatták a szorosabb összefogás módját és foglalkoztak egy európai konzervatív pártszövetség építésének lehetőségével.


A madridi csúcson a pártok megállapodtak abban, hogy Brüsszelben koordinációs irodát hoznak létre, amely folyamatos együttműködésre teremtene lehetőséget az Európai Parlamentben a jobboldali pártok között. Ezek a pártok jelenleg három különböző frakciókhoz tartoznak vagy függetlenek, de összehangolnák politikáikat, álláspontjaikat és "minden egyes párt szabadságát tiszteletben tartva" a szavazataikat is - jelentette be Jorge Buxadé.

Ismertetése szerint a plenáris ülés és a kétoldalú találkozók fő témái közt szerepelt egyebek mellett az európai ipar, a keresztény és konzervatív értékek, valamint a családok védelme, emellett foglalkoztak az energia-önellátás lehetőségeivel, továbbá az illegális bevándorlás elleni fellépéssel. Mindezekről zárónyilatkozatban foglaltak állást a konferencia végén.

MTI/Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Kapcsolódó tartalmak:

Madridi konzervatív csúcs: az Európai Uniót külső és belső támadások fenyegetik

Orbán Viktor a madridi csúcson: Megvédjük a rezsicsökkentést

2022. január 30. 07:11
A brüsszeli lapnak is feltűnt, hogy Ursula von der Leyenéket nem nagyon keresi senki a béketárgyalások ügyében.
Rendkívüli erejű gázrobbanás szakította ki pénteken egy többemeletes bukaresti lakóépület sarkát.
Tiltakozni kell az adóemelés ellen, ezért is fontos, hogy minden magyar kitöltse a Nemzeti Konzultációt. Hidvéghi Ba...
Minden készen áll a fűtési szezonra, a magyarok pedig továbbra is Európa legalacsonyabb energiaárait fizetik a kormá...
Csökkentené a nyugdíjakat a Tisza Párt, amely szerint a jelenlegi nyugdíjrendszer túl bőkezű az idősekkel - ezt mond...
A magyar miniszterelnök szerint újabb nagyszerű esély mutatkozik az ukrajnai békére.
Magyarország a béke szigeteként készen áll az amerikai-orosz csúcstalálkozó megrendezésére, és meg is kezdték annak ...
Európában kívül sok hely van, ahol meg lehet tartani egy ilyen tárgyalást, de Európában Budapesten kívül nincs ilyen...
LETAROLTA - Száguldó vonattal ütközött egy család autója Budapesten, a kocsi a felismerhetetlenségig összetört. Úgy ...
Idén szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Ez azt jelenti...