
Kizuhant a nyolcadikról egy fiatal, esélye sem volt a túlélésre
A pápa legalább hétfőig kórházban marad, miután a szentszék bejelentette, hogy az egyházfő összes programját törlik február 17-ig.
Szombaton a művészeknek és a kulturális életnek szentelt jubileum kezdődik. A világ minden részéből érkezett résztvevőknek vasárnap a pápa helyett a kulturális és oktatási dikasztériumot vezető bíboros mutat be misét, és lemondták Ferenc pápa hétfőre tervezett látogatását is a Cinecitta római filmgyárba.
A pápa a délelőtti audienciákat követően ment a klinikára, ahol már több alkalommal kezelték.
Az első szentszéki sajtóközpont hangsúlyozta, hogy kórházi kivizsgálásra van szükség, mivel a nyolcvannyolc éves egyházfő már több mint egy hete hörghurutban szenved.

A Vatikán egy hete közölte, hogy az egyházfőnek bronchitise van, és munkáját az apostoli paloták helyett a lakóhelyeként ismert Szent Márta-házban végzi.
Február 9-én, vasárnap Ferenc pápa nem tudta végigolvasni beszédét, amelyet másnak adott át arra hivatkozva, hogy még nem gyógyult meg teljesen.
Ferenc pápa 2013-as megválasztása óta többször járt betegként a Vatikán szomszédságában található, katolikus Gemelli-klinikán, amelyet a pápák kórházaként ismernek.
2021 és 2023 nyarán vastagbél-divertikulózissal műtötték meg, 2023 tavaszán pedig szintén légzőszervi megbetegedéssel szorult kórházi ellátásra.
A Gemelli-klinika tizedik emeletén található az úgynevezett pápai kórterem, amelyben II. János Pált és XVI. Benedek pápát is fogadták.
MTI/A fotó illusztráció (Ferenc pápa Hivatalos Instagram oldala)

Kizuhant a nyolcadikról egy fiatal, esélye sem volt a túlélésre

Rejtélyes harapásnyomokkal találtak egy holttestet, kiderült, ki az áldozat

Gyalogosok közé hajtott egy autó Lipcsében, ketten a helyszínen szörnyethaltak

Videón, ahogy épületnek csapódott egy repülő, többen meghaltak

Halálos vírus szedi az áldozatait egy luxushajón

Jeleztek a műszerek, megmozdult a föld a Kopácsi-réten

Hantavírus fertőzés: Megszólalt a WHO

Lámpaoszlopot döntött ki és kamiont sodort el egy utasszállító, videón a sokkoló baleset

Felfoghatatlan tragédia: Apja okozta egy lány halálát

Egy elbocsátott alkalmazott zsarolhatta meg a Hipp bébiételgyártót

Vírusfertőzés tört ki egy kirándulóhajón, többen meghaltak

Kórházban ápolják az egykori polgármestert, kritikus az állapota