Kiderült, hogy mikor indulhat el a Mars felé a Starship, fedélzetén egy humanoid robottal

2026 végén indulhat el a Mars felé a SpaceX amerikai űripari vállalat Starship rakétája, amely magával visz majd egy Optimus humanoid robotot is - jelentette be Elon Musk amerikai techmilliárdos, a SpaceX elnök-vezérigazgatója pénteken.

Ha ezek a landolások jól sikerülnek, az embereket szállító missziók akár már 2029-ben elindulhatnak, bár 2031 valószínűbbnek tűnik - közölte Musk az X-en.

A hatalmas méretű, 123 méter magas Starship rakétarendszert úgy tervezték, hogy lehetővé tegye az emberes küldetéseket a Holdra és a Marsra. Egyelőre próbarepüléseken tesztelik. A rakéta tavaly márciusban jutott el sikeresen az űrbe, de aztán megsemmisült, amikor visszatért a Földre. A tavaly júniusi teszt során a Starship először hajtott végre ellenőrzött leszállást, amelyet októberben sikerrel megismételtek. Ez utóbbi tesztnek is az volt a célja, hogy a rakéta alsó fokozata visszatérjen az indítótoronyhoz, és az indítóállvány karjai elkapják. Januárban és márciusban az újabb tesztrepülések nem jártak sikerrel.

Donald Trump amerikai elnök január 20-án a washingtoni kongresszus kupolatermében elmondott beiktatási beszédében a Mars-missziót is megemlítette, és kijelentette: tervei között szerepel "amerikai űrhajósokat indítani a csillagok közé, hogy kitűzzék a csillagos-sávos (lobogót) a Marson".

MTI

2025. március 15. 12:47
Házkutatásokat tartottak Belgiumban és Portugáliában egy, az EP-t érintő újabb korrupciós ügyben
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügy...
Leszámolást rendezett apa és fia egy gödöllői telefonboltban, csúnyán megverték az eladót – Videó
Egy vásárlónak kellett közbelépnie.
Holtan találtak egy 11 éves lányt, több gyerek is veszélyben van
Holttestére szülei találtak rá otthonukban.
Megkéseltek egy rendőrt, elfogták az őrjöngő ámokfutót
A testkamera mindent rögzített.
Csaknem százezer embert sújtottak már az áradások az idén Ecuadorban
A rendkívüli időjárás 19 halálos áldozatot követelt.
Fahusánggal ölte meg a kisbolt eladóját
Drogos férfi verte agyon egy bolt eladóját a Somogy Vármegyei Fonón. Betört az üzletbe és azt ordította, hogy elvett...
Megkéseltek hajnalban egy férfit egy koktélbár előtt
Az áldozat mindössze 20 év körüli.
Még marad a borús idő
időjárás-jelentés, 2025. március 15., szombat
Útnak indult a világűrbe a mentő űrhajó, hamarosan dokkol is - videóval
Útnak indította helyi idő szerint pénteken az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) és a SpaceX űrkutatási vállalat a C...
Szijjártó: ma is az 1848-as hősök céljaiért kell küzdeni: a békéért, a szabadságért, az egyetértésért
Nem szabad engedni, hogy semmibe vesszenek az 1848-as hősök álmai, ma is a békéért, a szabadságért és az egyetértésé...

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.