Késsel a kezében terrorizálta Varga Juditot Magyar Péter

Késsel a kezében járkált a lakásban és a szobába is bezárta volt feleségét Magyar Péter. Ezt Varga Judit mondta a Frizbitévének adott exkluzív interjújában. A korábbi igazságügyi miniszter a könnyeivel küszködve beszélt arról, hogy milyen volt az élete Magyar Péter feleségeként. Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas felvételek következnek.

Odament a konyhába, kivett egy kést és elkezdett így járkálni késsel a kezében

– mondta megtörve, könnyeivel küszködve volt házasságáról Varga Judit a Frizbi TV-nek adott exkluzív interjújában. A korábbi igazságügyi miniszter a műsorban elmondta, hogy férje folyamatosan lelki terrorban tartotta és olyan is gyakran előfordult, hogy bezárta a szobába.

Folyamatosan azzal próbált sakkban tartani, hogy az autóm elé állt, kukákat borogatott az autóm elé, belűt a kocsim hátsó ülésére, amivel el akartam hajtani. Hogy elvette a táskámat, bezárt egy szobába

– tette hozzá.

A háromgyermekes édesanya azt is mondta, hiába adott új esélyt férjének, Magyar Péter a folyamatos könyörgése ellenére sem változtatott a viselkedésén.

Amikor visszamentem hozzá 2021 májusában és beindult újra a terror, akkor én elmondtam neki szinte kéthetente, hogy Péter nagyon kérlek, hogy változz meg, mert, hogy ha én egyszer leváglak a lelkemről, akkor én már soha többet nem akarlak sem téged, sem magamat, sem senkit nem akarok megmenteni, én akkor már csak élni akarok

– idézte fel Varga Judit.

A volt igazságügyi miniszter korábban is beszélt már az őt ért folyamatos bántalmazásról. Egy Facebook bejegyzésben például arról vallott, hogy miket kellett átélnie férje mellett. Azt írta, Magyar Péter rendszeresen ordítozott vele és olyan is volt, hogy úgy hozzávágta a nadrágját, hogy utána a gerincét féltette, annyira megütötte az övcsat.

Egy veszekedésükről rendőri jegyzőkönyv is készült. A jelentés szerint a közös lakásukból Varga azt kiabálta: »Engedj el!«, és ha máshogy nem jut ki, hát kimászik az ablakon. A korábbi miniszter hosszú ideig tűrte férje viselkedését, közben pedig igyekezett segíteni a hasonló sorsú nőkön.

Ma van az ENSZ nők elleni erőszak megszüntetésének a világnapja.

Egy pszichológus szerint, ami Varga Judit és Magyar Péter között zajlott, az a bántalmazás tankönyvi példája. Hal Melinda a Mokkában azt mondta, hogy a korábbi igazságügyi miniszternek hihetetlen borzalmakat kellett átélnie.

Az, ami most napvilágot látott, hogy milyen állapotban volt Varga Judit, illetve milyen állapotban lehetnek a lehetséges áldozatok, az elég egyértelmű, hogy az egy beszűkült, nagyon nehéz pszichológiai állapot az, amikor a lelki terror megjelenik egy házasságban

– hangsúlyozta a szakember.

A pszichológus szerint ilyen esetekben fontos, hogy kiálljunk az áldozatok mellett, mert a bántalmazás komoly lelki teherrel jár, ez pedig akár az egészségre is ártalmas lehet.

Minden esetben ott kell állnunk mellettük és kezelnünk kell, meg kell próbálnunk enyhíteni azt a lelki fájdalmat, ami az utolsó posztban meg is jelenik nagyon egyértelműen. A lelki fájdalom az pedig egy marcangoló dolog és hosszútávú hatásokat fejt ki

– fűzte hozzá Hal Melinda.

A Varga Judittal készült teljes interjú a Frizbi TV YouTube csatornáján tekinthető meg szerdán este nyolc órától.

2024. március 27. 19:32
A 2025-ös nyári televíziós nézettségi verseny egyértelmű győztesei a TV2 hírműsorai és reggeli infotainment produkci...
Eltörölné a családi adókedvezményt a Tisza Párt, és jelentős adóemelést is tervez. Magyar Péterék visszahoznánk a há...
KEGYETLEN - Baltával, vascsővel és karddal is bántalmazta a feleségét egy férfi Mezőkövesden, napokig verte féltéken...
Alig ment haza Gabi Spanic, már úton van Budapestre a Hegyi doktor! Nem gyógyítani jön, hanem azért, hogy ítélkezzen...
family
A felelős állattartásra hívta fel a figyelmet a kutyák világnapján a Gyulai Állatotthon. A menhely telt házzal üzeme...