
Dermesztő reggel: holttestet találtak egy óvodánál
Egyebek között hat lőszer- és üzemanyagraktárt, illetve egy Mi-24-es harci helikoptert és három drónt semmisítettek meg.
A közlést független forrásból nem lehetett megerősíteni.
Konasenkov szerint az orosz hadsereg összesen 3593 katonai célpontot semmisített meg Ukrajnában a harcok február 24-i kezdete óta. Oroszország saját bevallása szerint nem támad civil célpontokat.
Az ENSZ ezzel szemben úgy értesült, hogy az orosz csapatok többször megsértették a nemzetközi jogot, egyebek között azzal, hogy kazettás bombákat vetettek be, még lakott területeken is. A világszervezet 26 támadásról tud, amelyet az orosz hadsereg követett el ukrajnai egészségügyi létesítmények ellen. Ezekben összesen tizenkét ember vesztette életét.
Az orosz védelmi minisztérium kiemelte, hogy rohamosan romlik a humanitárius helyzet Ukrajnában, és néhány városban katasztrofális állapotok vannak. A tárca kifogásolta, hogy Ukrajna ennek ellenére ismét elutasította, hogy humanitárius folyosókat nyissanak Oroszország felé a háború elől menekülő lakosságnak.
Moszkvai értesülések szerint az oroszbarát szakadárok elérték a 100 ezer lakosú Szeverodonyeck városát, míg az orosz csapatok további tizenkét kilométert haladtak előre, és több falu felett megszerezték az ellenőrzést.
Robbanások zaját lehetett hallani Lvivben
Robbanások zaját lehetett hallani vasárnapra virradóra a nyugat-ukrajnai Lvivben.
Sajtójelentések szerint több rakéta csapódott be a városban.
A robbanásokat Lengyelországban is hallani lehetett a dpa német hírügynökség - lengyel-ukrán határon található Przemyslben lévő - egyik tudósítója szerint.

Dermesztő reggel: holttestet találtak egy óvodánál

Életre szóló sérüléseket szenvedett egy 15 éves fiú, súlyos baleset történt szilveszterkor

Halálos áldozatokkal járó lövöldözés volt egy mormon templom parkolójában Salt Lake Cityben

Európa-szerte káoszt és közlekedési fennakadást okoz a hó

Zelenszkij: egy erős, jól felszerelt, 800 ezres hadsereg a legfőbb biztonsági garancia

Terrortámadás miatt több mint 45 ezer háztartásban nincs áram

Giorgia Meloni „szélsőjobboldali” politikus lett az ukrán sajtóban, miután közölte, nem küldenek katonákat Ukrajnába

Macron és Starmer katonai támaszpontokat létesítene Ukrajnában – Moszkva eszkalációt lát a tervben

Washington nem csatlakozott az európai háborúpárti elit eszkalációs szándéknyilatkozatához

Havazás okoz fennakadást a belgiumi és a holland légiközlekedésben

Országok bénultak meg a hó miatt Európában, Magyarországon működnek a közszolgáltatások

Belga sajtó: a Tisza győzelme megnyithatja az utat az EU előtt Ukrajna ügyében