Karantént rendeltek el egy faluban, de nem a koronavírus miatt

A karantén 60 napig tart majd, addig az ottélőknek be kell tartania minden ezzel kapcsolatos szabályt. 

Veszett mókus harapott meg egy 8 éves gyereket az ukrán Rivne megyei Poznany községben, emiatt van szükség a szigorú karantén bevezetésére. A kisfiú csak játszani akart az állattal, és mikor megfogta a farkát, az megharapta a gyermeket. A szakértői vizsgálat kiderítette, hogy a mókus veszettséggel fertőzött – írta meg a karpat.in.ua.

Poznanyban a hatóságok a történtek miatt 60 napos karantén-korlátozásokat vezetnek be, melyek értelmében a településről tilos ebben az időszakban állatokat és hústermékeket kivinni.

A tervek szerint a falu körüli erdőket speciális készítménnyel fogják permetezni a fertőzés terjedésének megakadályozása érdekében.

 

A címlapfotó illusztráció

2021. augusztus 12. 10:14
A Tisza Párt gazdasági kabinetjének adóemelési terveire Szalai Piroska miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán...
Hiába tett meg mindent a nyáron Magyar Péter, hiába az országjárás, nem tudta növelni táborát. A Fidesz digitális ho...
Tímea először megrémült, majd szakemberhez fordult.
Ismét egy kamera buktatta le a perverz férfit.
Vascsővel, kalapáccsal, baltával és karddal verte rendszeresen a feleségét egy mezőkövesdi férfi. A nőt többször le ...
Míg az Európai Unió egyre szigorúbb szankciós politikát folytat az orosz energiaimport elleni fellépéssel, az Egyesü...
Bódis Kriszta hónapokkal ezelőtt elszólta magát: a családi adókedvezmények szerinte esélyegyenlőtlenséget teremtenek...
Az Európai Unió fokozódó geopolitikai és versenyképességi jelentéktelenségét hangoztatta Giorgia Meloni olasz minisz...
Németország új kormánya a társadalmi közhangulat ellenében készül bevezetni a kötelező katonai szolgálatot. A berlin...