
Csaknem kétszázezren kaptak ingyenes tüzelőanyagot a kistelepüléseken
Mint arra a Mandiner olvasói emlékezhetnek, Karácsony Gergely szerint jó szakmai javaslat volt a járatritkítás a fővárosban, hiszen mint Budapest főpolgármestere fogalmazott: „a legjobb szakmai javaslat is elvérezhet, ha az egyesek gátlástalan önzésének és a lejárató politikai kampánynak válik áldozatává”. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
Karácsony: Lesz még módunk...
Pénteken aztán kiderült, a főpolgármester ennek ellenére mégis visszavonatta a járatritkítást. Arra kérte „a BKK munkatársait, hogy óvják meg a szakmai munkát a politikai kampány hatásaitól, állítsák vissza a korábbi menetrendet, és a közlekedési fejlesztésekről egyeztessenek a kerületekkel.” Döntése okáról itt olvashat.

Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Az ATV oldalán azonban érdekes nyilatkozat jelent meg Karácsony Gergelytől a járatritkítások visszavonása kapcsán. Mint a politikus az ATV Híradónak nyilatkozva fogalmazott:
Lesz még módunk arra, hogy a kerületekkel egyeztetve egy jobb menetrendet alakítsunk ki, de ezt nem a kampányban kell megcsinálni
– magyarázta Budapest főpolgármestere.
Elmondta azt is: szerinte a választási kampányban nagyon nehéz a racionalitásnak és a szakmai érveknek teret szerezni egy hisztériával szemben.
Vagyis Karácsony Gergely gyakorlatilag belengette, hogy a kampány után megvalósítja a járatritkítást.


Csaknem kétszázezren kaptak ingyenes tüzelőanyagot a kistelepüléseken

Akcióba lépett a kormány: minden károsultnak segítenek – garantált a kifizetés

Menczer Tamás: A baloldali gazdaságpolitika vége mindig az, hogy adót emelnek!

Operatív törzs: rendkívüli hideg jön, aki segítségre szorulót lát, hívja a 112-es segélyhívót!

Gulyás Gergely leleplezte a Kormányinfón az ukrán tervet

Amerikai és brit katonatisztek is meghalhattak, amikor ukrán elitegységet likvidáltak az oroszok

Magyar Nemzet: Kisfiút erőszakolt meg egy volt magyar politikus

Nyitrai Zsolt: hóban, fagyban is nagy segítség a gondosóra

Svájci tragédia, Orbán Viktor realizmusa és a brüsszeli diktatúra árnyéka

Koncz Zsófia: 2026-tól a bölcsődei dolgozók bére is emelkedett

Orbán Viktor: a hajléktalanszállásokon több helyünk van, mint amennyi a hajléktalan Magyarországon

Két hétig is tarthat a kegyetlen idő, éjjel is dolgozik az operatív törzs - videóval