
Sátorban próbálták átvészelni a mínuszokat, a rendőrök azonnal intézkedtek
„Játszottak, szórakoztak, játszottak egymással” – ezt mondta a komáromi gyár munkavédelmi felügyelője a bírósági tárgyaláson a minap.
A komáromi gyárben kis híján megöltek egy mongol munkást. Egy dél-koreai kollégája azt az utasítást adta két mongol férfinek, hogy gyűjtsék össze a szemetet a gyárban. A két alkalmazott el is kezdte a feladatot, amikor a vádlott azt kérte egyiküktől, hogy másszon bele egy vastag szövésű merev takarófóliába. A munkás ezt nem akarta megtenni, de kollégája erőszakoskodott. Betolta a fóliába és összefogta a zsák száját. Ezután szólt a targoncásnak, hogy nyomja össze a zsákot. A sofőr azonban nem tudta, hogy egy ember van a zsákban, azt hitte szemét. Erről a munkavédelmi felügyelő beszélt a tárgyaláson.
„Annyit tudott elmondani a telefonban is, hogy a raklapban benne volt egy ember és amikor megtörtént maga a művelet, akkor hallott egy kiáltást és akkor ott feküdt benne az illető a raklapban” – tette hozzá a munkavédelmi felügyelő.
A mongol férfit ezután kiszabadították a takarófóliából és telefonon hívták a mentőket. A munkás olyan súlyosan megsérült, hogy a lábai lebénultak, maradandó fogyatékosságot szenvedett. A fejét, hátát, és a derekát ért, a targonca villájával kifejtett nagyerejű nyomás miatt azonban a férfi akár meg is halhatott volna.
Mindez 2020 májusában történt, a bíróság emberölés kísérlete miatt most 8 év börtönfokozatú szabadságvesztésre és 10 év Magyarország területéről kiutasításra ítélte a dél-koreai férfit.
Legkorábban 5 év 4 hónap börtön után szabadulhat.

Sátorban próbálták átvészelni a mínuszokat, a rendőrök azonnal intézkedtek

Brutális halálos baleset az M6-oson, kétszer is elütöttek egy embert

Láncra verve, befagyott ivóvízzel találtak egy kutyát Budaörsön

Riasztást adott ki a meteorológia

NAV: már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet

Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott, aki teheti, ne induljon útnak

Két tragédia Nógrádban, halálra fagyott egy nő és egy férfi is

A rendkívüli időjárás ellenére is zökkenőmentesen működik a házi segítségnyújtó szolgáltatás

Várandós nő élete forgott kockán Borsodban, döbbenetes részletek derültek ki

Ráment a Balaton jegére, megbüntették

Polgármester mentett életet Kutason

Kis híján halálra fagyott három kisgyerek Kőbányán