Idegméreg alkalmazásától tart az ukrán nemzetbiztonság

Az ukrán nemzetbiztonság attól tart, hogy Oroszország az ENSZ által betiltott cikloszarin idegmérget fog bevetni.

Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács Dezinformáció Elleni Központ beszámolója szerint félő, hogy az oroszok idegmérget fognak bevetni a hadsereg ellen Ukrajnában.

A központ azt állítja napról napra egyre több bizonyíték van arra, hogy az oroszok az ENSZ által betiltott cikloszarint készülnek bevetni.

A központ által készített jelentés szerint az idegmérget azokban a városokban készülnek bevetni, ahol nem képesek áttörni a védelmet.

A cikloszarin a légző-, illetve a látószerven keresztül a szervezetbe jutva rendkívül gyorsan hat. Látásromlást, hányást, fulladást és halált okoz – írta meg a Kárpáthír.

A címlapfotó illusztráció: Twitter/Defence of Ukraine

2022. március 27. 11:56
Szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt folytat eljárást a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Vizsgálódik a német ügyészség az állatvédelmi törvény lehetséges megsértése miatt egy bajorországi tóban a fürdőzőke...
Magyar középiskolás diákokkal végzett közös kísérleteket az űrhajós.
A büfések megélhetését veszélyezteti az óriási pusztítás.
A „Holnap hajnalig” titkai, amit eddig senki sem tudott! Hogyan lett a magyar slágerből világot hódító himnusz? Japá...
family
Nem vágyik vissza a város zajába.
Az igazi szépség nem a tükörképben, hanem a magabiztosságban rejlik – vallják egyre többen, köztük olyan világsztáro...
family
Ismét botrány Azahriah körül! Drog, alkohol, öngyilkosság, ezekre buzdítja szövegeiben a népszerű énekes, főként kis...
family
Letört fák, áram és víz nélküli háztartások. Sztárokat sem kímélte a pusztító hatalmas vihar. Horváth Éva, Molnár An...
family