
Évekre rács mögé került egy netes pedofil banda
Horvátország legnagyobb naperőművét tette tönkre a vihar az elmúlt napokban a közép-dalmáciai Zára (Zadar) közelében, az obrovaci volt timföldgyár területén - számolt be róla a horvát közszolgálati televízió (HRT) vasárnap.
A 14 és fél hektáron elterülő 5 megawattos erőműnek, amelyet egy éve adtak át rendeltetésének, 3500 háztartást kellett volna elektromos árammal ellátnia. Példátlan esetről van szó, és felvetődik a kérdés, hogy Velebit környéke alkalmas-e ilyen jellegű beruházásokra - közölte a HRT.
Ivan Matic környezetvédelmi aktivista elmondta: a kegyetlen bóra erősebbnek bizonyult, mint a modern technológia.
Nincs nagyobb fa az egész környéken, ha van, akkor az elhajlott. Itt évszázadok óta tombol a bóra, és mindent elpusztít, ami az útjába kerül
- fogalmazott Matic.

A fotó illusztráció: Shutterstock
A bóra az isztriai és dalmát tengerparton legtöbbször a téli évszakban fújó száraz, hideg szél, időnként rendkívül erős rohamokkal.
Az osztrák-szlovén beruházás 5 millió euróba került. A vihar most több száz napelemet szakított le, elhajlította a tartószerkezetet, lebontotta a kerítést és leállította a termelést. A 30 kilogrammos paneleket könnyedén szétszórta a környező utakra, amelyek szerencsére le voltak zárva a forgalom előtt az erős széllökések miatt. Hozzávetőleges becslések szerint az erőmű csaknem fele megsemmisült - adta hírül a HRT.
Forrás: MTI

Évekre rács mögé került egy netes pedofil banda

Legalább 31-en meghaltak egy börtönlázadásban

Guinness-rekordot döntött a 83 éve házas szerelmespár

Újabb durva korrupciós ügyeket tártak fel Ukrajnában

Lengyel külügyminiszter: Európának minden erőforrást meg kell adnia Ukrajnának a következő három évre

Megölte párja kisfiát, hogy „helyet csináljon” közös gyermeküknek

Négy csecsemő holttestét találták meg egy nő házában

Felgyújtotta házát egy férfi, két kisgyerek égett benne

Zelenszkij: Soha nem elég. Akkor lesz elég, ha véget ér a háború

Összeütközött két vonat, rengetegen sérültek meg

A Fülöp-szigeteken közel 1 millió embert evakuáltak a közeledő szupertájfun érkezése előtt

Sikítófrászt fog kapni Ursula von der Leyen és Zelenszkij, ha meglátják ezt a térképet!