Hét ember, köztük két gyerek életét követelte egy robbanás Franciaországban

Óriási robbanás történt a francia Pireneusokban. Egy társasház lakása robbant fel, az épületben hatalmas lángok csaptak fel. Heten haltak meg, az áldozatok között két gyerek is van.

Hatalmas robbanás történt egy többlakásos társasházban hétfőn hajnalban a francia Pireneusokban lévő Pyrénées-Orientales-ben.

Eddig tisztázatlan okból felrobbant a földszinten lévő szendvicsbár. A detonáció után hatalmas lángok csaptak fel az épületben. Heten meghaltak, köztük két gyerek. Egy 27 éves férfi súlyos sérüléseket szenvedett, miután kiugrott emeleti lakása ablakán, hogy megmeneküljön a tűztől.

A lángoló épülethez 100 tűzoltó vonult ki, akik 29 embert menekítettek ki a lángok közül. Közülük négy embert kellett kórházba szállítani. Közülük hárman füstmérgezést kaptak, egy ember pedig súlyos sérüléseket szenvedett - írta meg a france bleu hétfőn.

A hatóságok jelenleg vizsgálják, hogy mi okozta a robbanást.

2022. február 14. 13:34
Rendkívüli erejű gázrobbanás szakította ki pénteken egy többemeletes bukaresti lakóépület sarkát.
A történelmi jelentőségű csúcstalálkozó helyszínválasztása nemzetközi figyelmet keltett, és Deák Dániel politológus ...
Az államtitkár közölte, az 1956-os hősök bátorsága, összefogása és hazaszeretete máig példát mutat mindannyiunknak.
Az előkészületek gőzerővel zajlanak! – közölte a magyar miniszterelnök.
15 évre küldené börtönbe az ügyészség azt a kegyetlen anyát, aki a férjével hagyta szenvedni 39 éves mozgássérült lá...
Mentőhelikopterrel vittek kórházba egy férfit péntek délelőtt, miután az autó - amiben utazott - áttért a szembe sáv...
Egy 16 éves fiú mentette meg egy 70 éves férfi életét Sopronban. A tinédzser éppen a nagymamájánál volt, amikor a Sz...
Végig magánál volt a brutális bántalmazás alatt, szörnyű kínokat kellett átélnie a halála előtt annak a nőnek, akive...
Földön, vízen, levegőben, a föld alatt, de még a kibertérben is óriási védelemmel készülnek a budapesti Békecsúcsra....