Helikopterrel mentettek meg két magyar turistát a Tátrában

A pár felvonóval ment a Lomnici-csúcsra, onnan tovább gyalogoltak, ám egy idő múlva már nem tudták folytatni az útjukat.

Szombat délután a hegyi- és légimentők két magyar turista segítségére siettek, akik elakadtak a Magas-Tátrában a Lomnický-gerinc alatt, és nem tudták folytatni az útjukat. Helikopter segítségével, sérülés nélkül elszállították őket Starý Smokovecre - írta meg a parameter. sk alapján a Blikk.

A 35 éves férfi és a 26 éves nő a szükséges felszerelés nélkül tovább ereszkedett lefelé, amíg el nem érték a meredek küszöböt, ahonnan már nem tudták folytatni az útjukat, így segítséget kértek.

Címlapfotó:Facebook/HZS

2021. szeptember 19. 15:13
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
A Fidesz békét és biztonságot ad, a Tisza brutális drágulást - jelentette ki a kormánypártok kommunikációs igazgatój...
Annyira megérintette az egyik produkció, hogy végig sem tudta mondani azt, amit szeretett volna.
Három órán át sodródott a Balatonban egy horgász, miután felborult a csónakja.
Vasárnap este a Hősök terén a gyűlöletkeltés ellen demonstráltak – legalábbis ez volt a hivatalos cél. A rendezvénye...
Skóciában élő magyar magánnyomozó foglalkozik újra az év elején meghalt Huszti-ikrek ügyével - erről a testvérpár éd...