Hatalmas üstökös száguld felénk

A korábban törpebolygónak hitt üstökös egyenesen a Naprendszerünk felé tart.

A C/2014 UN271 nevű üstököst először 2014-ben észlelte Pedro Bernardinelli és Gary Bernstein, a Pennsylvaniai Egyetem csillagászai.

A 160 kilométer átmérőjű égitestet először tévesen törpebolygónak hitték, majd az aktivitás jeleit észlelve később üstökösnek minősítették.

A hatalmas mérete miatt nem is mondható közönséges üstökösnek a C/2014 UN271, ugyanis tízszer akkora a tömege, mint a Hale-Bopp-nak, amelyet 1997-ben a 30 kilométeres átmérője miatt "Nagy üstökösnek" becéztek.

A Bernardinelli-Bernstein néven ismert égitest várhatóan 2031-ben halad át a Naprendszerünkön - közölte a The Weather Channel.


A katasztrófafilmekből kiindulva ugyan félelmetesen hangzik a száguldó üstökös áthaladása, aggodalomra azonban semmi ok a szakértők szerint.

A hatalmas égitest 10,9 csillagászati egységre lesz a Naptól, amely azt jelenti, hogy vélhetően a Szaturnusznál közelebb nem fog kerülni hozzánk.

2021. szeptember 30. 10:24
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
A Hunyadi sztárja nemcsak a filmvásznon, hanem a konyhában is otthonosan mozog. Most azt is elárulta, melyik a kedve...
SOKKOLÓ - Részegen okozott óriási balesetet egy sofőr az M7-esen Kajászónál, videón a sokkoló jelenet. Hátulról csap...
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 22., hétfő dél