
Németország: Életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélték a mannheimi gázolót
Sajtóhírek szerint a felperesek azt kifogásolják egy kaliforniai szövetségi bíróságon benyújtott keresetükben, ahogyan a Google az Android operációs rendszerrel ellátott okostelefonokon működteti az alkalmazásokat kínáló Play Áruházat.
A Google tiltja a Play Áruházban az általa kifogásolt tartalmú applikációk megjelenését, egyesektől megköveteli fizetési eszközeinek igénybe vételét, illetve a tartalmak és a szolgáltatások eladásából származó bevételeik után harminc százalékos bizományosi díjat szed be. Az ilyen gyakorlat miatt a Google-t bírálatok érték az alkalmazások fejlesztői részéről, különösen az után, hogy a vállalat szeptemberben bejelentette, hogy szigorúbban fogja megkövetelni a szabályok betartását.
A Google applikációs áruházát jóval többen használják, mint az Amazon, a Samsung, a Huawei vagy más, ilyen profilú vállalatok hasonló szolgáltatásait.
Ez már a sokadik per az Alphabet tulajdonában lévő vállalat ellen az Egyesült Álamokban, illetve az Európai Bizottság is többször hatalmas büntetéseket szabott ki rá a trösztellenes szabályok megsértése, dominanciára törő magatartás, illetve piaci erőfölényével való visszaélés miatt.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Németország: Életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélték a mannheimi gázolót

Hihetetlen felfedezés Törökországban: Ritka Krisztus-ábrázolásra bukkantak régészek

72 év börtönt kapott a férfi, aki 47 szúrással ölte meg édesanyját

Diáktársát késelte meg egy fiatal, szelfizett a holttestével - Videó

Kibelezte a 67 éves lakótársát, mert kitette a lakásából

Brutális részletek derültek ki a fiatal influenszer haláláról, aki a 10. emeletről zuhant ki

Furcsa riasztás borzolta a kedélyeket egy forgalmas csomópontnál Eperjesnél

A német kormány egész Európát háborúba sodorná

Boris Johnson: a gyenge Európa finanszírozza az orosz háborús gépezetet is

Kiderült, hogy egy harmadik magyar áldozata is van az ausztráliai antiszemita terrortámadásnak

Minden fiúnak és lánynak készen kell állnia a harcra – üzent a brit katonai vezető

Holtan találtak egy 9 éves kislányt, egy tini ölhette meg