Hankó Balázs: jó hír a fiatal édesanyáknak, minden 30 év alatti anya szja-mentes lesz a teljes jövedelmére

A kormány döntött arról, hogy kibővíti a családi adócsökkentési programot, a 30 év alatti édesanyák esetében a teljes jövedelmükre igénybe vehető lesz az szja-mentesség - közölte a kulturális és innovációs miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

Hankó Balázs nőnap alkalmából tett bejegyzésében emlékeztetett, a kabinet két évvel ezelőtt döntött arról, hogy a 30 év alatti édesanyák az átlagbérükig mentesülnek a személyi jövedelemadó megfizetése alól, ami azt jelentette, hogy 25 ezer nő kaphatott átlagosan 55 ezer forintos kedvezményt.

"Hamarosan az Országgyűlés elé terjesztjük azt a törvényjavaslatot, amely 2026 január elsejétől az átlagbérre való kötöttséget megszünteti és a teljes jövedelmükre szja-mentesek lesznek a 30 év alatti édesanyák" - fogalmazott a miniszter, jelezve: ez azt jelenti, hogy 55 ezer forintról több mint 100 ezer forintra emelkedik a havonta igénybe vehető szja-mentesség.


Hozzátette, arról is döntést hozott a kormány, hogy nemcsak azok az édesanyák vehetik ezt igénybe, akiknek a gyermekei az elmúlt két évben születtek, hanem a kedvezményt kiterjesztik minden 30 év alatti édesanyára.

Ezzel tovább bővül az az európai családi adócsökkentési program, amelyet elindított a kabinet, azaz a családi adókedvezmény dupla, a csed, a gyed, az szja-mentesség, októbertől a háromgyerekes édesanyák szja-mentessége, lépcsőzetesen jövő januártól pedig a kétgyerekes édesanyák szja-mentessége - sorolta a tárcavezető, emlékeztetve arra, hogy a négygyerekes édesanyák már régóta szja-mentesek.

"Ezzel is kívánok boldog nőnapot!" - zárta bejegyzését Hankó Balázs.

MTI

2025. március 08. 15:47
Ideiglenes kitelepítéseket rendeltek el a helyi hatóságok az egyesült államokbeli Észak-Karolinához tartozó több szi...
A klímaváltozás miatt annyira visszahúzódott az észak-olaszországi Lombardiában fekvő egyik legnagyobb gleccser, a V...
Semmit nem tett Karácsony Gergely a budapesti lakhatási válság enyhítéséért – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, ak...
Magyar Péter közölte, hogy nem Orbán Viktor akar békét, hanem Ursula. Nem szabad kánikulában annyit a napon lenni – ...
Újabb adással jelentkezett a Harcosok órája, amelyben Kovács Zoltán és Menczer Tamás voltak a műsorvezető Német Balá...
Idén is Európa legnagyobb tűzijátékát, öt kilométeren át csodálhatjuk meg a Duna két oldaláról. Ötszáz kilövési pont...
family
Lovakat, hattyúkat, a Szent Koronát, de Batmant és a Batmobilt is láthatják az ünneplők az idei Debreceni virágkarne...
Elindult az Otthon Start Programiroda, ami azon dolgozik, hogy idén ősszel több, mint tízezer lakásfejlesztés kezdőd...
Megkapták a Magyar Szent István Rendet, Magyarország legmagasabb rangú állami kitüntetését Kapu Tibor és Farkas Bert...
Négyre nőtt a spanyolországi erdőtüzek áldozatainak száma. Az ország nyugati részén napok óta ég az erdő és olyan gy...