
Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket
Palesztin jelentések szerint a húszéves Kalil Jahíjja Al-Anis vesztette életét éjjel, amikor összecsapás tört ki az izraeli hadsereg egységével, amely Oszama Tavil terrorista házának lerombolására hatolt be Nabluszba. Az Al-Aksza Mártírjainak Brigádja bejelentette, hogy Al-Anis hozzájuk tartozott, és a Twitteren meg is emlékezett róla.
A halálos áldozat mellett több palesztin megsebesült az összeütközésben.
Oszama Tavil fegyverével részt vett az Ido Baruch izraeli őrmester halálát okozó lövöldözésben tavaly októberben.
A házrombolás során palesztin fegyveresek tüzet nyitottak a katonákra, és megrongáltak több katonai járművet. Többen robbanószerkezeteket és Molotov-koktélokat dobáltak, valamint petárdákat hajítottak az izraeli egységre a hadsereg jelentése szerint.
Izrael elrettentő politikája részeként rendre lerombolja a halálos terrortámadások végrehajtásával vádolt palesztinok otthonait.
Az emberi jogi aktivisták ezt a gyakorlatot igazságtalan kollektív büntetésként elítélik, s hatékonyságáról az izraeli biztonsági intézményrendszeren belül is heves vita folyik.
Január óta az ismét kiújult izraeli-palesztin konfliktusban már legalább 120 palesztin veszítette életét a hadsereggel történt összecsapásokban vagy merényletekben. Ugyanebben az időszakban 20 izraeli állampolgár, egy ukrán nő és egy olasz férfi is meghalt palesztin radikálisok merényleteiben, többen súlyosan megsérültek.
Forrás: MTI

Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket

Brit védelmi miniszter: Európának fel kell készülnie a háborúra

Bevásárlóközpont pelenkázójában késeltek meg egy nőt

Megölte 4 éves kisfiát egy nő, mert még nem volt szobatiszta

Észtország is háborúra készül – 12 hónapra bővíti a sorkatonaság idejét

Brüsszel radikális tervet javasol: Ukrajna már 2027 január 1-jén az EU tagja lehet

Altatásban lévő betegeket erőszakolt meg egy kórházi ápoló

Német vezérőrnagy a sorkatonaság mellett 48 órás munkahetet javasol

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Horror egy német karácsonyi vásáron: hátba szúrtak egy 16 éves fiút

Tízezreket evakuálnak Washington államban a heves esőzés okozta árvizek miatt

Újabb erős földrengés rázta meg Japán északkeleti régióját