Háborúra készül a NATO: olyan stratégiai döntés született Washingtonban, amely Magyarországot is érinti

Szárazföldi logisztikai folyosókat hoz létre az amerikai csapatok gyors frontra küldéséhez a NATO, arra az esetre, ha háborúba kerülne a szövetség Oroszországgal – tudta meg bennfentes forrásokból a Telegraph, amiről kedden a Portfolio számolt be.

Egy ilyen logisztikai folyosó most is üzemel: ha háború törne ki Oroszországgal, az amerikai katonákat a hollandiai Rotterdamon keresztül Németországba, majd Lengyelországba vinnék.

A brit lap forrásai szerint még négy ilyen logisztikai korridort hozna létre a NATO Európában:

1. az egyik Norvégián, Svédországon, Finnországon keresztül húzódna,

2. a másik Olaszországon, majd Szlovénián, Horvátországon keresztül Magyarországon érne véget,

3. a harmadik Görögországon, Bulgárián, Románián keresztül húzódna,

4. a negyedik pedig Törökországon, majd szintén Bulgárián, Románián keresztül vezetne át.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A NATO szerint azért van szükség ilyen sok logisztikai útvonal létrehozására, mert az orosz nagy hatótávolságú csapásmérő képesség képes súlyos károkat okozni a szövetség katonai infrastruktúrájában, így diverzifikálni kell a kitettséget.

A Telegraph arról is ír: az új logisztikai folyosók az érintett országok katonai és civil életét nem befolyásolnák, a NATO csapatmozgásokat és az országokon átmozgó csapatok ellátását viszont könnyebbé tennék.

2024. június 04. 12:13
Egy nagyszerű és nagyon sikeres nap Alaszkában – írta közösségi oldalán az Egyesült Államok elnöke szombaton, miután...
Beérni látszik a tavaly nyáron Orbán Viktor miniszterelnök által elindított békemisszió: Donald Trump és Vlagyimir P...
Egy védett állatot fejezett le egy férfi, mindezt fel is vette videóra és kitette az internetre. Noé Állatotthon fel...
A győzelméről és a versennyel kapcsolatos élményiről is nyilatkozott szerkesztőségünknek.
Két tragédia, ami sokkolta az országot és rengeteg megválaszolatlan kérdés, ami máig borzolja a kedélyeket! Kamerák ...
family
Több mint 350 ember meghalt Pakisztán északnyugati részén a villámáradások és földcsuszamlások miatt. Óriási mennyis...
Több mint húsz vaddisznóból álló konda sétálgatott az emberek között Budán a Városmajor közelében csütörtök éjjel. A...
Tetőzött a kánikula, szombaton a hőmérséklet több megyében is megközelítette a 40 fokot, ami miatt piros riasztást a...