
Orbán Viktor elmondta, hogy miről beszélt Putyinnal
Gulyás Gergely az akcióterv részeként beszélt a háborús propaganda elleni fellépésről.
Kifejtette, fontos a legnagyobb átláthatóság, ezért kötelezni fogják a pártokat és a médiumokat arra, hogy forrásaikat tegyék átláthatóvá. Magyarország fenntartja magának a jogot, hogy a külföldről érkező forrásokat, amelyek a háborús propagandát szolgálják, visszautalja a feladónak - mondta.
A miniszter azt mondta, a kormány döntött arról is, hogy védelmi hozzájárulást kell fizetnie minden olyan multinacionális vállalatnak, amely a háborús időkben extraprofitra tett szert. Ismertetése szerint a hozzájárulást a bankszektornak, a multiknak és az energiacégeknek kell megfizetnie.
Gulyás Gergely közölte, 2024-ben érdemben a bankadó mértéke nem változik; a bankadót minden olyan banknak meg kell fizetnie teljes egészében, amely nem növelte teljes állampapírállományát.
Elmondta, megemelik a bankok által fizetett tranzakciós illeték mértékét és a bankok devizaműveleteire valutaátváltási illetéket vetnek ki; annak érdekében, hogy ezt ne lehessen áthárítani a családokra, 2024-ben a számlavezetési és a kártyahasználati díjra stopot vezetnek be a lakossági kártyákra és számlákra vonatkozóan.
A miniszter azt mondta, az energiaszektorra és a multinacionális cégekre kivetett extraprofitadót és a kiskereskedelmi adót nem csökkentik idén.

A háborús felekkel történő közvetlen párbeszéd nélkül a béke nem érhető el
Európai és magyar szempontból is helyesnek nevezte a Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn, hogy a magyar miniszterelnök az európai uniós elnökség kezdetén békemissziót indított – mondta Gulyás Gergely, kiemelve, hogy a háborús felekkel történő közvetlen párbeszéd nélkül a béke nem érhető el.
A miniszter kijelentette, Európában a nagy országokat háborús propaganda uralja, "valakinek képviselnie kell a vesztesek, az áldozatok, a megcsonkított családok hangját is".
A békéhez elsősorban a nagyhatalmak tudnak hozzájárulni, a magyar miniszterelnök a háborús felekkel történő tárgyalás után ezért utazott Kínába, hogy a kínai elnökkel tárgyaljon - ismertette.
Magyarország minden olyan országgal szeretne kapcsolatban lenni, amely hozzájárulhat a békéhez, szeretne minden olyan politikai vezetővel beszélni, aki tehet azért, hogy az öldöklés, a háború minél előbb megszűnjön és tűzszünet, béketárgyalás legyen - mondta.
Gulyás Gergely közölte, Magyarország tudja, hol a helye, az unió soros elnökeként is tisztában van azzal, hol a helye, nincs konkrét béketerve, mert azt csak a felekkel együtt lehet kidolgozni. Hozzátette, sokan kísérik gyanakvással a magyar békemissziót, Magyarország politikai, jogi és pénzügyi zsarolásnak van kitéve, hogy álljon be a háborút támogatók sorába.

"A kereskedők tartsák be az üzemanyagárakra vonatkozó megállapodást!"
A kormány továbbra is arra szólítja fel az energetikai vállalatokat, hogy tartsák be azt a megállapodást, amely szerint a környező országok átlagáránál többet a magyar családok sem fizethetnek az üzemanyagért - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Gulyás Gergely azt mondta, az áprilisi, májusi helyzethez képest sikerült érdemben letörni az üzemanyagárakat: a lakosság a benzin esetében 32 forinttal, a gázolaj esetében 30 forinttal tankolhat olcsóbban az áprilisi csúcshoz képest.
Ugyanakkor - tette hozzá - a múlt heti KSH átlagárak szerint a benzin 4, a gázolaj pedig 10 forinttal volt drágább Magyarországon, mint ami a szomszédos országok átlaga. Ezért a kormány lépéseket vár az üzemanyag-kereskedőktől, hogy ezt az igazságtalan helyzetet megszüntethessék - közölte.
A légiközlekedés szereplői készítsenek akciótervet a késések kezelése érdekében
A kormány a légiközlekedésben tapasztalható késések miatt azt várja el a légiközlekedés valamennyi szereplőjétől, beleértve a HungaroControlt is, hogy készítsenek akciótervet, minden információt folyamatosan biztosítsanak az utasoknak, a földi kiszolgálás pedig radikálisan gyorsítsa a folyamatokat - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Gulyás Gergely elmondta: a fogyasztóvédelmi hatóságot az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően arra utasítja a kormány, hogy a lehető legszigorúbban járjon el a jelentős késések esetén, és szabjon ki jelentős bírságokat.
Jelezte: pillanatnyilag 12 hatósági eljárás van folyamatban 2024. június 21-e és július 1-e közötti járatindulások kapcsán.
Hozzátette: a késések több mint 60 százaléka a légitársaságok hibájára vezethető vissza, ezekben az esetekben kulcsfontosságú, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság a légitársaságnak fájdalmas, komoly kárt okozó bírságot szabjon ki. Nem látunk más lehetőséget arra, hogy egész egyszerűen ne érje meg kockáztatni - hangsúlyozta a miniszter.
MTI/Fotók: MTI/Szigetváry Zsolt

Orbán Viktor elmondta, hogy miről beszélt Putyinnal

„Minek ellenség, ha itt van nekünk Brüsszel?”

Orbán Viktor: Zelenszkij a kormányváltásra hajt, az ellenzék élén pedig az ukránok embere áll

Orbán Viktor levélben szólította fel Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak

Hann Endre fogta magát, becammogott a stúdióba és kinyitotta a száját: elismerte, Deák Dánielnek van igaza (VIDEÓ)

Varga Mihályt és Hernádi Zsoltot is magához rendelte Orbán Viktor, rendkívüli tanácskozást tartanak

Mindent egy lapra tett fel Zelenszkij: már csak Orbán Viktor bukásában bízik

Ezt csúnyán benézte Kapitány István: már követni sem tudja, mikor mit hazudott – azonnal megérkezett a segítség (VIDEÓ)

Feketeöves valóságtagadás: a támadás alatt lévő Dubajból jelentkezett a tiszás influenszer, szerinte nincs veszély és csak Orbán hergel

Zelenszkij-csicskának nevezte egy férfi Magyar Pétert, erre kidobták a fórumról

Szembesítették Magyar Pétert: Zelenszkijjel együtt akar rezsipuccsot végrehajtani Magyarországon!

Orbán Viktor összehívta az Energiabiztonsági Tanács ülését