
Kalapáccsal verte agyon laktótársát egy nő, majd napokig élt a holttesttel
38 éve nem tört ki a Mauna Loa annak ellenére, hogy ez az egyik legaktívabb vulkán a Földön. Egyre több azonban a jel arra, hogy ez hamarosan megváltozik - olvasható az Időkép vasárnapi cikkében.
Ilynek a tűzhányó alatti magmozgások, amelyek szeptember vége óta egyre gyakoribbak. Számos érzékeny műszerrel figyelik jelenleg is a Mauna Loa-t, amelyek az utóbbi időben naponta 40-50 rengést észlelnek.
Ez önmagában még nem kell, hogy aggodalomra adjon okot, ám az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vulkán a kitörése előtt nem különösebben jelzi ezt nekünk.
„A különös veszélyt a rövid előjel, gyors láva, nagy lávatérfogat és a lakosság figyelmét altató 38 évnyi nyugalom jelenti” – írta a témáról Harangi Szabolcs geológus-vulkanológus a minap.
A hawaii vulkán összességében 9000 méter magas, amiből alig több mint 4000 méter van a felszín felett. Amennyiben valóban kitörne a Mauna Loa, a láva a hegylejtőknek köszönhetően akár 3-4 óra alatt elérheti Kona települést, valamint a turistacélpontokat és a kiterjedt kávéültetvényeket.
Címlapfotó: @Volcanoes_NPS/Twitter

Kalapáccsal verte agyon laktótársát egy nő, majd napokig élt a holttesttel

Vészhelyzet után, Földet ért a Crew–11 legénysége

Halálra verte feleségét és anyósát egy férfi, közös gyermeküket elrabolta

Az egész ukrán politikai elit érintett a korrupciós botrányban, kenőpénzzel fotózták le Julia Timosenkót

Trump szerint Zelenszkij akadályozza a békét, nem Putyin

Lesújtó részletek: Több rendőr is megsérült szerda reggel

Leomlott egy daru, többen megsérültek

Andrej Babis leleplezte az előző kormány kínos titkát

Futótűzként terjed a magyar megoldás Európában – újabb uniós ország hozhat kulcsfontosságú döntést

Thaiföld északkeleti részén többen meghaltak, amikor daru zuhant rá egy vasúti szerelvényre

Meghalt kilenc újszülött egy szülőotthonban, nyomoznak a hatóságok

Alvó kislánnyal együtt loptak el egy autót - videóval