2025. október 31. péntek, Farkas
13°C Budapest

Felrobbant és leégett egy metróállomás Németországban

Az épület teljesen megsemmisült. 
Tenyek.hu
2023. január 13., péntek 10:05
Vágólapra másolva!

Csütörtök reggel a németországi Osterweddingenben felrobbant és leégett a helyi magán mentőszolgálat állomása. Az épület és a mentőautók is teljesen megsemmisültek.

A polgármester szerint egy szikra robbanást okozhatott, a lángok pedig nagyon gyorsan terjedtek. A tűzoltók hiába értek hamar a helyszínre, már nem tudtak mit tenni, a tűzben viszont szerencsére csak egy életmentő szerzett könnyebb sérüléseket.

A rendőrségi szóvivő elmondta, az elsődleges vizsgálatok szerint műszaki hiba vezetett a történtekhez. A kár hatalmas, becsült értéke hozzávetőlegesen egymillió euró. A helyi mentőszolgálatok most azon dolgoznak, hogy ideiglenes mentőállomást találjanak és hogy a betegek ellátását továbbra is meg tudják oldani – adta hírül az Országos Mentőszolgálat.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk