
Három migráns erőszakolt meg egy nőt a vőlegénye szeme láttára
A haiti hatóságok az ENSZ, az Európai Unió és a Világbank képviselőivel tárgyalnak a helyreállításhoz szükséges források megteremtéséről.
Haitit augusztus 14-én rázta meg 7,2-es erejű földrengés, amely fészke a 125 ezres Les Cayes városától negyven kilométerre, tíz kilométeres mélységben volt.
A hivatalos adatok szerint 2207 halálos áldozata és 12 ezer sérültje van a természeti katasztrófának, mintegy 130 épület dőlt romba vagy rongálódott meg. A haiti kormány rendkívüli állapotot vezetett be egy hónapra.
Haitit gyakran sújtják erős földmozgások. A 2010-es földrengés szinte teljesen elpusztította a sűrűn lakott főváros, Port-au-Prince egy részét, 222 ezren haltak meg, és több mint egymillióan váltak hajléktalanná. Haiti még nem kászálódott ki a tizenegy évvel ezelőtti földrengésből, de a koronavírus-járvány is sújtja. Továbbá a bűnbandák közötti erőszak visszájára fordította a gazdasági növekedést, július 7-én pedig meggyilkolták Jovenel Moise államfőt, ami még mélyebb politikai válságba sodorta a szigetországot.
MTI

Három migráns erőszakolt meg egy nőt a vőlegénye szeme láttára

Közfelháborodást váltott ki Cognac városában a galambok kilövése

Ilyet még nem láttunk: forgalomirányítónak állt egy belevaló apáca a római dugóban

Riasztották az F-16-osokat, figyelmeztették a lakosokat

141 éves korában elpusztult Gramma, a világ egyik leghíresebb óriásteknőse

Harisnyába fulladt egy újszülött baba, tragikus fordulatot vett egy beindult szülés

Afrika közel 12 ezer éve alvó tűzhányója ébredt fel: 14 kilométer magas hamuoszlop lepte el az eget

Robbanás volt egy tömbházban - ezekben a percekben is oltják a lángokat

Hajmeresztő videón a reptéri ámokfutás, rendőrök vittek el két utast

Kimászott a nyolcadikról egy rendőr Iglón, drámai esetről érkezett hír

250 utast evakuáltak egy vonaton, a mozdonyvezetőt pszichiátriai kórházba szállították

Holtan került elő a pénteken eltűnt háziorvosnő, a Dunából emelték ki a holttestét