
Izraeli fegyvergyár elleni támadás: válságstábot hívtak össze Csehországban + videó
A térség felett messziről is jól látható, vastag füstfelhő gomolygott. "A házak megmentéséért küzdünk" - nyilatkozta Taxiarkisz Verrosz nyugat-leszboszi polgármester az egyik helyi televíziónak. Több épület is leégett és egy tűzoltó megsérült, amikor a lángok elérték Vaterát.
Görögország idén már a második, egymást követő nyáron küzd veszélyes erdőtüzekkel. A hét elején az Athén körüli hegyekben keletkezett erdőtűz házakat rongált meg, és több száz embernek kellett elmenekülnie otthonából.
A görög hatóságok szerint az idei nyár az egyik legforróbb és legkeményebb a Földközi-tenger térségében. 2021-ben az erdőtüzek mintegy 121 ezer hektárnyi erdős és bozótos területet égettek fel Görögország szerte a délkelet-európai országban 30 éve tapasztalt legforróbb nyári hőhullám közepette.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Izraeli fegyvergyár elleni támadás: válságstábot hívtak össze Csehországban + videó

Terrortámadás Csehországban: már Közép-Európába is elért az illegális migráció hatása, amit eddig csak Nyugat-Európában láttunk

Terrortámadás történt Csehországban: felgyújtottak egy Izraelhez köthető fegyvergyárat

Életét vesztette egy olasz hegymászó a Mont Blanc-on

A gyártó szerint váratlan, heves szélroham okozta a halálos áldozattal járó szerdai drótkötélpálya-balesetet Svájcban

Tűz ütött ki egy autóalkatrész-gyárban Dél-Koreában, sokan megsérültek

Meloni azt mondta az uniós vezetőknek, hogy megérti Orbán Viktor ukrajnai álláspontját

Éheztették és kutyapórázon tartották kislányukat

Kaja Kallas kijelentette, Brüsszel azon dolgozik, hogyan tudják kierőszakolni Magyarországból a 90 milliárdos hadikölcsön jóváhagyását

Többen meghaltak egy épülettűzben az indiai fővárosban

Hátborzongató gyilkosság: Döbbenet, hova vezetett a fiatalkorú gyanúsított első útja

Lezuhant egy svájci sífelvonó kabinja - videóval