Ennyit spórolnak a magyar emberek a rezsicsökkentéssel

A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleménye.

A rezsicsökkentés továbbra is védi a magyar családokat. Az elhúzódó háború és a brüsszeli szankciók miatt egész Európában drasztikusan emelkednek az energiaárak és energiaválság alakult ki.

Egy év alatt az áram ára több mint ötszörösére, a gáz ára több mint hatszorosára emelkedett, és az áremelkedés tovább folytatódik. A magyar lakosság és gazdaság energiaellátásának védelmére - több más országhoz hasonlóan - a magyar kormány is energia-veszélyhelyzetet és hét pontból álló intézkedési tervet hirdetett ki, amely augusztusban lép életbe.

A várhatóan tovább emelkedő energiaárak mellett is megvédjük a lakossági rezsicsökkentést. Európában ez egy egyedülálló segítség, sehol máshol nincs olyan intézkedés, mely a családokat védené az elszabaduló energiaáraktól. A rezsicsökkentett ár minden magyar családnak biztosított a lakossági átlagfogyasztásig. Ez egy magyar háztartásnak havi 181. 101 forint és évi 2.174.829 forint megtakarítást jelent. 

 

Áram

Éves

Átlagfogyasztási határ: 2523 kWh

Lakossági rezsicsökkentett ár: 36 Ft

Átlagfogyasztásig fizetendő: 90 828 Ft

Ennyi lenne valós piaci áron: 268,9 Ft

Rezsiszámla valós piaci áron: 678 435 Ft

Megtakarítás: 587 607 Ft

Havi

Átlagfogyasztási határ: 210 kWh

Lakossági rezsicsökkentett ár: 36 Ft

Átlagfogyasztásig fizetendő: 7 560 Ft

Ennyi lenne valós piaci áron: 268,9 Ft

Rezsiszámla valós piaci áron: 56 469 Ft

Megtakarítás: 48 909 Ft

 

Gáz

Éves

Átlagfogyasztási határ: 1729 m3

Lakossági rezsicsökkentett ár: 102 Ft

Átlagfogyasztásig fizetendő: 176 358 Ft

Ennyi lenne valós piaci áron: 1 020 Ft

Rezsiszámla valós piaci áron: 1 763 580 Ft

Megtakarítás: 1 587 222 Ft

Havi

Átlagfogyasztási határ: 144 m3

Lakossági rezsicsökkentett ár:102 Ft

Átlagfogyasztásig fizetendő: 14 688 Ft

Ennyi lenne valós piaci áron: 1 020 Ft

Rezsiszámla valós piaci áron: 146 880 Ft

Megtakarítás: 132 192 Ft

 

Rezsi összesen

Éves

Átlagfogyasztásig fizetendő: 267 186 Ft

Valós piaci áron: 2 442 015 Ft

Megtakarítás: 2 174 829 Ft

Havi

Átlagfogyasztásig fizetendő: 22 248 Ft

Valós piaci áron: 203 349 Ft

Megtakarítás: 181 101 Ft 

 

Címlapfotó: illusztráció (Shutterstock)

2022. július 21. 13:27
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben ...
Kocsis Máté helyretette a nyaralása alatt is összevissza beszélő Magyar Pétert
Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője tette helyre a Tisza vezérét, aki nyaralása alatt posztol összefügg...
A főváros a csőd szélén, de a pride-ra mégis talált pénzt Karácsony Gergely
A budapestiek minden problémájára az a válasz, hogy nincs pénz – fogalmazott Szentkirályi Alexandra a közösségi olda...
Gulyás Gergely: Az ellenzéknek a Pride fontosabb, mint a főváros, Brüsszel pedig fontosabb mint Magyarország!
Gulyás Gergely tudja, miért lett hirtelen olyan fontos a baloldalnak a Pride.
MAGOSZ és NAK: Felháborító, hogy a Tisza Párt az ukrán gazdák érdekeit védi a magyar gazdákkal szemben
A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) határozottan ...
Íme, a milliárdos luxuslagzi!
Világsztárok, luxusjachtok, vízi taxik, paparazzik... elözönlötték a hírességek Velencét, riporterünk pedig most tes...
family
Nem felejtem, honnan jöttem!
Sokáig mániákusan féltékeny volt és ez majdnem a házasságába került. Tele volt komplexusokkal, nem hitt magában, fol...
family
Kikészít ez a pokoli hőség!
Szenvedünk, tombol a brutális kánikula és a java még hátra van! 40 fok felett lehet már a héten a hőmérséklet, szint...
family
Ismét Magyarországot támadja Brüsszel
"Minden eddiginél durvábban támadja Magyarországot az egyik fő brüsszeli szócső, az EUobserver." Erről a Fidesz EP-k...
Hétéves kislányt élesztettek újra
Újra kellett éleszteni egy hétéves magyar kislányt Ausztriában, egy strandon. A gyerek két testvérével és szüleivel ...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.