Embargós lett a spagetti és minden olasz étel

Alekszandr Lukasenko embargót rendelt el az olasz gyártású élelmiszerekre is, miután az Európai Unió szankciókat hozott Fehéroroszországgal szemben a határon kialakult migráns válság miatt. 

A beviteli tilalom 2022. január 1-jétől lép érvénybe egy sor termékre Olaszországból, valamint az Európai Unió többi államából, az Amerikai Egyesült Államokból, Kanadából, Norvégiából, Albániából, Izlandról, Észak-Macedónia, az Egyesült Királyság és Észak-Írország, Montenegró és Svájc.

A fehérorosz kormány már bejelentette - állítja Coldiretti -, hogy bővíteni kívánja a tiltott áruk listáját arra az esetre, ha keményebb lépéseket is bevezetnek az országgal szemben. 

„Az import leállítása azt kockáztatja, hogy elterjednek az utánzatok, amelyeknek semmi közük az olaszországi gyártmányhoz, és amelyek értéke már most is meghaladja a 100 milliárdot a világpiacon” – magyarázza a Coldiretti elnöke, Ettore Prandini - írta az AGI olasz hírügynökség.

Címlapfotó: Shutterstock

2021. december 12. 08:18
A 2025-ös nyári televíziós nézettségi verseny egyértelmű győztesei a TV2 hírműsorai és reggeli infotainment produkci...
Eltörölné a családi adókedvezményt a Tisza Párt, és jelentős adóemelést is tervez. Magyar Péterék visszahoznánk a há...
Azt állítja egy ismeretlen férfi, hogy Laár András zenész több tízezer forinttal tartozik neki. Egy ilyen állításhoz...
family
KEGYETLEN - Baltával, vascsővel és karddal is bántalmazta a feleségét egy férfi Mezőkövesden, napokig verte féltéken...
Alig ment haza Gabi Spanic, már úton van Budapestre a Hegyi doktor! Nem gyógyítani jön, hanem azért, hogy ítélkezzen...
family