2025. november 16. vasárnap, Ödön
10°C Budapest

Egyedi cipővel lepték meg az idős pingvint

Ízületi gyulladásoktól szenvedett egy amerikai állatkert 30 éves pingvinje, ezért gondozói különleges módon segítettek fájdalmának enyhítésében.
Tenyek.hu
2021. június 28., hétfő 17:23
Vágólapra másolva!

Enrique, egy sziklaugró pingvin, aki ízületi gyulladásban szenved idős kora miatt. A pingvin 2016 óta él a Saint Louis-i állatkertben, és a becslések szerint több mint 30 éves. Jimmy Johnson, az állatkert orvosa szerint vadon élve a várható átlagos élettartam körülbelül 10 év.

Az állatorvosok azonban észrevették, hogy Enrique lábának alján megjelent egy nagyobb, vastagabb bőrkeményedés, ami az ízületi gyulladás tünete. Eredetileg különféle gyógyszerekkel és krémekkel kezelték, azonban állandó megoldásra volt szükség - számolt be róla a St. Louis Post-Dispatch.

Az állatkert illetékesei felvették a kapcsolatot egy New Jersey-i székhelyű, kutyáknak és macskáknak cipőt gyártó céggel, hogy készítsenek egy kipárnázott, puha lábbelit Enrique számára. Az első prototípus tavaly szeptemberben érkezett, és némi igazítás után rá egy hónappal visszaküldték.


A cipő fekete és piros színben tündököl, amelyet minden reggel feladnak a dolgozók a pingvin lábára, majd éjszaka leveszik róla.

Az állatkert vezetősége szerint Enrique azóta nem szorul gyógyszeres kezelésre, és hamar hozzászokott az újdonsült lábbelijéhez.

Címlapfotó: Saint Louis Zoo

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk