
Svédországi iskolák kaptak fenyegetéseket, ezért sok intézményben elmaradt a tanítás
Wally Funk álma július 20-án valósulhat meg, amikor felszáll a New Shepard nevű űrhajó fedélzetére a világ leggazdagabb emberével, Jeff Bezossal karöltve. A nő ráadásul a legidősebb személy lesz, akik jártak az űrben korábban.
Az űrrepüléssel foglalkozó cég, a Blue Origin elhivatott, hogy a jövőben mindenki számára elérhetővé tegye az űrhajózást.
Wally a Merkúr 13 néven ismert nők csoportjába tartozott, akik az 1960-as években magánfinanszírozású űrhajós képzésen vettek részt, de soha nem utazhattak a világűrbe. Abban az időben a NASA politikája szerint csak a férfiak voltak alkalmasak tesztpilótának vagy űrhajósnak.
"Soha semmi nem állhatott az utamba. Azt mondták, hogy 'nos, te lány vagy, ezt nem teheted meg. Mire azt feleltem, 'azt te csak hiszed, nem számít, hogy mi vagy'. Bármit megcsinálhatsz, ha igazán akarod, én pedig azt szeretném csinálni, ami sose sikerült senkinek ezelőtt" - mesélte a Jeff Bezos oldalára feltöltött videóban az idős nő.
"Ennyit még soha senki nem várt rá, hogy feljusson az űrbe. Eljött az idő, üdvözlünk a fedélzeten, Wally. Nagyon izgatottan várjuk a közös repülést július 20-án" - írta a videó mellé a Blue Origin tulajdonosa, Jeff Bezos.
Funk egykor 12 másik nővel együtt tette le a NASA űrhajós-kiválasztási folyamatában használt fizikai vizsgákat, ám képesítése és a projektben való részvétele ellenére, neme miatt három kereskedelmi légitársaságtól is elutasították.
"Azt mondták nekem, hogy jobban teljesítettem és gyorsabban végeztem a munkámat, mint bármelyik srác" - mondta a nő a Mercury 13 programban töltött idejéről az AP-nak.
Funk azonban szeretett volna biztosra menni, ugyanis egy másik űrrepülési vállalat, a Virgin Galactic űrhajójára is lefoglalt magának egy helyet, akik nemrég kaptak engedélyt arra, hogy fizetős utasokat repítsenek a Földön túlra.

Svédországi iskolák kaptak fenyegetéseket, ezért sok intézményben elmaradt a tanítás

Robbanás történt egy petárdagyárban Dél-Indiában, többen meghaltak

Hétfői tragédia: Egy fiatal jégkorongozót gázoltak halálra

Mintha Hitchcock filmje elevenedne meg: Egyre több az áldozat, a gazdák tehetetlenek

Bombariadó van több montenegrói általános iskolában és a podgoricai repülőtéren

Izraeli légicsapás érte Kelet-Libanont, halálos áldozata is van

Indiában hőségriasztást adtak ki, a hőmérséklet a 40 Celsius-fokot is meghaladhatja

Iráni erők konténerhajóra nyitottak tüzet a Hormuzi-szorosban

Donald Trump: az Egyesült Államok meghosszabbítja a tűzszünetet pakisztáni kérésre

Floridában kivégeztek egy férfit, akit szomszédja meggyilkolása miatt ítéltek halálra

Kórházi szellőző csöveken akadt fenn egy idős beteg, jelenleg is az életéért küzdenek

Elképesztő eset a kórházban: egy teszt mindent leleplezett