Édesapja holttestével élt együtt egy testvérpár

A férfi szó szerint mumifikálódott.

A napokban bíróság elé állítottak egy férfit, aki műanyag fóliába tekerte meghalt édesapját a szlovákiai Homonnán, majd testvérével 32 napon keresztül együtt élt vele egy lakásban – számolt be a bizarr esetről csütörtökön a Paraméter.

Információk szerint tavaly, az elhunyt egyik fia, Pavol azt állította, hogy bepánikolt, amikor meglátta, hogy apja meghalt, tettével pedig csak öccsét, Jánt akarta megóvni egy újabb traumától, mivel nem sokkal korábban veszítették el édesanyjukat és nagymamájukat.

Az esetre úgy derült fény, hogy a férfi egy ideje már nem járt dolgozni, ezért a cég kérésére a rendőrök kimentek a lakáshoz megnézni, hogy minden rendben van-e. A hatóságokat a férfi egyik fia engedte be, akik a nappaliban bukkantak rá a mumifikálódott holttestre, amit műanyag fóliába csomagoltak és egy ragasztószalaggal ragasztottak le.


A testvérpár 32 napon át élt együtt a halottal, Ján azonban azt állította, nem vette észre, hogy apjával gond lehet, mivel sokat betegeskedett, fia pedig nem akarta zavarni.

Pavolt és Jánt őrizetbe vették és gyilkosság, valamint csalás miatt indítottak ellenük eljárást. A nyomozók azonban a vizsgálatok során kizárták az idegenkezűséget és a csalást is, mivel Pavol csak egyszer vette fel apja nyugdíját, amikor szükségük volt pénzre.

Pavolt végül hullagyalázással gyanúsították meg, amit beismert, de az ügyésszel kötött vádalku miatt 12 hónapra felfüggesztett 6 hónapos szabadságvesztésre ítélték.

2024. július 18. 10:50
Súlyos szexuális erőszak áldozatai lettek magyar turisták Szicílián: a cataniai rendőrség három, 21, 22 és 24 éves m...
Még 2 nap Kötcséig – írta pénteki bejegyzésében a miniszterelnök, melyben Orbán Viktor kitért a rendkívül népszerű O...
Az ukrán elnök szerint a Barátság kőolajvezeték lövése szankció hazánk és Szlovákia ellen – írta meg pénteken a Mand...
Az Európába irányuló féktelen migráció súlyos veszély – emelte ki közösségi oldalán a Külgazdasági és Külügyminiszté...
Életének 76. évében meghalt Kásler Miklós Széchenyi-díjas egyetemi tanár, aki egész életében végig dolgozott, és tud...
Nem adnak számlát, nem engedik bankkártyával fizetni a vásárlókat és még csak magyarul sem beszélnek az egyik budape...
Dübörög az Otthon Start. Most már bizonyos, hogy ez lesz Magyarország történetének legnagyobb otthonteremtési progra...
Egyértelmű, hogy azért titkolóznak Magyar Péterék, mert igaz a hír az adóemelési tervükről - erről beszélt az Alapjo...
A kötcseiek sem értik, miért visz balhét a Tisza Párt a falujukba - írta közösségi oldalán a miniszterelnök. Orbán V...