Durva kórházi hiba miatt vesztette el kisbabáját egy kismama

Egy másik páciens műtétjét végezték el rajta, amit abortusz esetén alkalmaznak.

Általános rutinvizsgálatra érkezett egy várandós nő hétfőn egy prágai nőgyógyászati klinikára, nem sokkal később viszont adminisztrációs mulasztás során egy beavatkozás miatt elvetélt – számolt be a tragikus esetről csütörtökön a PrahaIN.

A kórház szóvivője megerősítette a lapnak, hogy intézményükben a hét elején „nemkívánatos esemény történt”, orvosaik ugyanis tévedésből összekeverték a kismamát egy másik pácienssel. Ő nőgyógyászati küretre, másnéven kaparásra érkezett a klinikára, amelynek során a méh belső falát borító szövetet kaparják le az orvosok.

A beavatkozást azonban véletlenül a kismamán végezték el, amelynek következtében – mivel az eljárást egyebek között abortusz esetén is alkalmazzák – a várandós kismama során elveszítette a magzatot.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A kórház közleménye szerint a tragédia miatt belső vizsgálatot indítottak a klinikán, amelynek idejére az érintett munkatársaikat felfüggesztették.

2024. március 28. 18:52
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Hallgatnak. Sebestyén József magyar állampolgárt a kényszersorozás során agyonverték. Zelenszkij és von der Leyen mé...
A sofőr frontálisan ütközött egy másik autóval, majd a kukoricásba csapódott. További részletek a Tényekben 18.00-k...
Brutális balesetben halt meg egy sofőr pénteken este Lábodnál, az autója a felismerhetetlenségig összetört, miután n...
A szlovák kormány azt szeretné, ha a jövő héten megállapodást köthetne az Európai Bizottsággal, aminek a révén elker...