Dömötör Csaba: jelölőgyűlés lett az EP szerdai üléséből

A magyar elnökségről szóló vitának indult, de jelölőgyűlés lett az Európai Parlament (EP) szerdai üléséből - mondta Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

"Messze még a választás, de a brüsszeli elit már most jelezte, hogy egy másik, az elvárásokhoz jobban igazodó kormányt szeretne Magyarországon. Olyat, amelyik kérdés nélkül igazodik a liberális fősodorhoz, amelyik hajlandó tovább támogatni a háborút, és nem ragaszkodik a határvédelemhez" - fogalmazott a politikus.

Hozzátette: Magyar Péter EP-képviselő, a Tisza Párt elnöke állva tapsolással fogadta el a jelölést, és azzal, hogy végtelen monotonitással mószerolta a saját országát az Európai Parlament teljes plénuma előtt.

Ha valakinek esetleg hiányzott volna a Momentum országellenes politikája az Európai Parlamentben, a Tisza Párttal most újra megkap mindent extra kiszerelésben

- mondta Dömötör Csaba.

Kiemelte, fontos tanulsága a vitának, hogy a brüsszeli elit nem akar EU nyilvánossága előtt a válság jeleiről beszélni, hiába gyengül a versenyképesség, stagnál az európai gazdaság, "omlik össze a szemünk láttára" a schengeni egyezmény, erről nem akarnak vitát folytatni, mert kiderülne, hogy az ő döntéseik vezettek ide.

Úgy adnának újabb 35 milliárd eurót az ukrajnai háborúra, hogy egyre inkább látszanak a lyukak az EU költségvetésében, miközben a korábban felvett gigahitel részleteit is kell törleszteni. Az EU már két éve finanszírozza a háborút, és még nem látszik, hogy ennek hol a vége, mint ahogy az sem, hogy ezért ki vállalja a felelősséget - fűzte hozzá.

Úgy vélekedett, hogy az EU meghatározó vezetői a legalapvetőbb tiszteletet sem adják meg Magyarországnak. A hangnem, amióta a Fidesz-KDNP kormány hivatalban van, ilyen. 2010-ben a médiaörvény vitájában már hasonló vádakat hallottunk - mondta.


A képviselő közölte, tanulság az is, hogy olyanok oktatnak demokráciából, aki elfojtják azt, erővel próbálják kiszorítani az újjászülető jobboldalt az EP döntéshozatalából. A Patrióták Európáért frakciót, amely a harmadik legnagyobb képviselőcsoport az EP-ben, egyszerűen kizárják a vezető tisztségekből. Ha ezt itthon megcsinálnánk, politikai értelemben már felnégyeltek volna minket az Európai Parlamentben, ott viszont ez szokásos ügymenet - fogalmazott.

Dömtör Csabát arról is kérdezték, hogy kezdeményezte Magyar Péter, a Tisza párt EP-képviselőjének visszahívását az EP alkotmányügyi bizottságának alelnöki tisztségéből, miután a közmédia elleni tüntetésen Hitler tanítványainak nevezte az MTVA munkatársait.

Elmondta: azért fordultak az EP elnökéhez, mert a politikai vitákba "nem fér bele" Adolf Hitler idézése. Az ilyen idézetek napi politikai célokra való felhasználása relativizálhatja a náci birodalom rémtetteit - hangsúlyozta.

Kíváncsian várjuk a parlament elnökének válaszát, és csak reméljük, hogy sem ebben, sem mentelmi jogának ügyében nem adnak politikai mentőövet Magyar Péternek - tette hozzá.

Felidézte: az EP elnöke a napokban bejelentette, hogy a szakbizottsághoz utalja Magyar Péter mentelmi jogának ügyét. Ott arról van szó, hogy miközben Magyar Péter megszüntette volna a mentelmi jogot, most egy közvádas bűncselekmény esetében a mögé bújik. Az EP döntése a következő hetekben várható.

A fideszes politikus kifejtette: Magyar Péter rossz gyakorlatot folytat. "A DK részéről voltak hasonló, fenyegető nyilatkozatok, a Momentum egy szerkesztőségbe tört be. Magyar Péter ennél messzebb megy, nemcsak minősít újságírókat, ennél erőszakosabb hangnemet használ, azonnal bárkire ráaggatja a propagandista jelzőt, aki nem biztosítja a támogatásáról. Egészen érdekes felfogása ez a véleménynyilvánítás szabadságának és a sajtószabadságnak".

Megjegyezte, érdekes, ahogy azok az újságírószervezetek, amelyek sok évvel ezelőtt "minden falevélrezdülésre" azonnal közleményeket adtak ki, bár lenne lehetőségük a cselekvésre, nem tiltakoznak.

Forrás: MTI/ Címlapfotó: MTI/ Kovács Tamás

2024. október 13. 11:39
Brüsszel lerántotta a leplet a tervéről: célkeresztben a magyar emberek
Ukrajnát hoznák előnybe a legújabb döntéssel.
„Értelmileg és mentálisan is visszamaradott véglények” – Azahriah elmondta, mit gondol a Fidesz szavazóiról
Az nem derült ki, hogy a poszttal a közelgő koncertjeit akarja-e hirdetni vagy csak kedve támadt sértegetni a magyar...
Orbán Viktor: Fókuszban az aszályvédelem
Összeült az aszályvédelmi operatív törzs.
Zámbó Jimmy zsírleszívása adta a tippet Ruszin tábornoknak
A bukott vezérkari főnök nagy Jimmy rajongó.
Felborult egy olajfúró hajó a Szuezi-öbölben, többen meghaltak
Többen meghaltak, sokan megsérültek és eltűntek után is folyik a kutatás a Szuezi-öböl afrikai oldalán, Rász Garíb k...
Bundában a 40 fokban!
40 fok, brutális hőség, döbbenetes kánikula, szenvedünk ebben a forróságban, de hogy viselik az állatok ezt a nagy m...
family
Se koncert, se pénz?
Üres a naptár, kevés a fellépés, nincs elég koncert idén. Legalábbis erről panaszkodik most egyre több hazai híressé...
family
Tények röviden, 2025. július 2., szerda
Tények röviden adás.
Láttam a brutális kivégzést!
Elbújt egy bokros résznél, lesben állt, arra várt, hogy volt párja és fia közelebb érjenek hozzá. Mindezt nyílt utcá...
family
Lenézi a magyar szavazókat Azahriah
A Fidesz szavazóit sértegette az a fiatal énekes, akit korábban egy botrányos, nyilvános vécés videó kapcsán ismert ...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.